Eğer bir yere gitmeye karar verirseniz, en şaşırtıcı mekanların resimlerini kesinlikle çekeceksiniz. Karşılaşacağınız ilginç heykeller mümkün olduğu kadar buna da uygundur.

Görüşleri çekiyor gibi görünüyorlar velensler. Farklı zamanlarda, farklı malzemelerden üretilmiş ve stilden farklı olarak bir araya getirilmiştir - bu sokak heykeller şehri benzersiz, çekici ve unutulmaz kılıyor.

1. "Bilgilendirme", Paige Bradley, New York, ABD

"Bilgilendirme"

"... Bizi çevremizde bölünene kadar ...Duvarlar, gerçekten ne kadar güçlü olduğumuzu asla anlayamayacağız "dedi. Dolayısıyla Amerikalı sanatçı Paige Bradley ününü getiren bronz heykelinin anlamını açıklıyor.

2. "Bir Karahindiba ile Dans Etme", Robinson White, Staffordshire, İngiltere

"Karahindiba ile dansçı"

Eğer perilerin büyülü dünyasına ilgi duyuyorsanız, sizKesinlikle benzer bir park heykelleri dizisi yaratan İngiliz Robin White'ın eseri gibi. Her peri, metal bir "kas" katmanı ile bağlanmış çelik bir çerçeveye sahiptir ve bu ince telden yapılmış "cilt" ile kaplanmıştır.

3. "Apeninlerin Alegorisi", Giovanni Giambologna, Toskana, İtalya

"Apennines'in Anlamı"

Floransa'dan uzak değil, terk edilmiş bir parktaBir zamanlar Medici'nin ünlü klanının mülkiyetindeki villa Pratolino, ünlü heykeltıraş Giovanni Giambolonya'nın XVI. Yüzyılın on metrelik bir taş heykelini korudu. Heykel, çeşmenin vurduğu ağızdan canavarın başını eliyle tutan Tanrı Apennines'i temsil eder.

4. "Sevgi", Alexander Milov

"Love"

Odessa Alexander Milov'un bu heykeli,geçen yıl Black Rock çölündeki Amerikan Yanan Adam festivalinde görülüyordu. Çalışmalar, festivalin birçok ziyaretçisinin kalbini kazandı ve delici samimiyeti sayesinde hayranlarını internette buldu. Maalesef bu hacimli sanat objesi (uzunluk 17.5 m, genişlik 5.5 ve yükseklik 7.5) iken, yer herhangi bir yerde bulunamadı.

5. "Doğanın Gücü", Lorenzo Kinn

"Doğanın Gücü"

Belki de eskrimciler, yarattıklarında haklıdırlardı.öfkelerini yumuşatmak için tanrılara şeref heyeti çizin. Bu düşünce, İtalyan sanatçı Lorenzo Kinn'e dünyadaki farklı şehirlerde kurulmuş bir dizi heykeltıraş yaratmasına ilham verdi. 2.5 metrelik bayan figür, dünyayı çılgınca açan ana doğayı simgeliyor. Tayland ve Amerika'daki kasırgaların etkisiyle, sanatçı dünyamızın kırılgan olduğunu göstermek için bir alegori yarattı.

6. "Las Colinas'ın Mustangları", Robert Glen, Irving, Teksas, ABD

"Las Colinas'ın Mustangları"

Bu heykel kompozisyonu en büyükDünyada atlı heykel: 1 ila 1.5 arasında bir ölçekte 9 yabani at sprey doğal bir etki yaratarak, toynak çeşme altında su ile çalışan olarak gösterilmektedir. iş gelişimi sırasında Swiftness, liderlik ve Teksas'ta yaşayan hayvanlar tarafından hem doğasında özgürlük ve en Devletleri'nde sembolize eder.

7. "Kara Hayalet", S.Jurkus ve S. Plotnikovas, Klaipeda, Litvanya

"Kara Hayalet"

Ürkütücü bronz heykel geri çağırıyorEski bir efsaneye göre, kuşatılmış kale bekçisi beklenmedik bir şekilde kale tarafından yeterince rezerve sahip olmayacağını ve daha sonra iz bırakılmadığı konusunda uyarıda bulundu.

8. "Bakım Eli", Glarus, İsviçre

Dikkatli El

Bu sıra dışı heykel çevre için bir bakım simgesi olabilir.

9. Özgürlük, Zenos Frudakis, Philadelphia, Pennsylvania, ABD

"Özgürlük"

Amerikalı Zenos Frudakis, bronz kompozisyonunun anlamını açıklayan "Bu heykel yaratıcılık yoluyla özgürlük arzusunu simgeliyor" diyor.

10. Mihai Eminescu, Onesti, Romanya

Mihai Eminescu

İki metal ağacın olağandışı bir heykeli, şubeleri XIX yüzyılda Moldovalı-Rumen şairin yüzünü oluşturuyor Mihai Eminescu.

11. "Rain The Man", Jean Michel Folon, Floransa, İtalya

"Yağmurun Adamı"

Belçikalı sanatçı Jean Michel Foulon'un heykeli Floransa, İtalya'da.

12. "Cennete Merdiven", David McCracken, Bondi, Avustralya

"Cennete Merdiven"

David McCracken'in heykeli, Led Zeppelin kültü kompozisyonuyla olan ilişkiyi hatırlatan sonsuzluğun yanılsamasıdır.

13. "Ben buradayım!", Herve-Laurent Erwin

"İşte buradayım!"

Çimenin altında ortaya çıkan bir polistren devi,battaniyenin altından olduğu gibi, 2014'te Budapeşte'deki çağdaş sanatın yıllık uluslararası sergisinde tanıtıldı. Macar sanatçı Hervé-Lorent Erwin tarafından yaratılan heykelin değeri, özgürlük, bilgi ve dinamik gelişme arzusu olarak tanımlanabilir. Budapeşte'deki başarıdan sonra heykel, masum turistleri korkutmak için Alman Ulm'a gitti.

14. "Metamorfozlar", Jason Dekers Taylor, Grenada

"Metamorphoses"

Dört metrelik çimentodan 26 çocuk figürüderinlik Karayipler'de bir sualtı Molinero heykel parkında yer alan en parlak kompozisyonlar biridir. heykel bileşim 15 ton ağırlığında güçlü akımlar ve gel karşı. Çocukların bir halka çevrenin gelecek kuşaklar için insanlık ve sorumluluk yaşam döngüsünü sembolize eder.

15. "Yağmur", Nazar Bilyk, Kiev, Ukrayna

"Yağmur"

Yüzünde büyük bir cam damla bulunan iki metrelik bronz figür, insanın doğayla birliği simgeliyor. İş, modern heykel parkının bir parçası olarak Kiev'deki Peyzaj caddesinde ayarlandı.

16. "Sower", Morphay, Kaunas, Litvanya

"Soğutma"

Bu heykel gölgeye atıfta bulunuyor, sadece gecenin gecesi, figürün arkasındaki duvarda yapılan yıldızların anlamlı olduğu "yaşamaya" geliyor.

17. "Sinking Building", Melbourne, Avustralya

"Evin batması"

Melbourne'daki devlet kütüphanesinin ihtişamlı binasından önce, başka bir kütüphanenin battığını, cephe köşesinin halen yüzeyde göründüğü anlaşılıyor.

18. "Savaşın Tanrısı", Jingzhou, Çin

"Savaşın Tanrısı"

4 metrelik yapışkan bakır levhalarla kaplı 48 metrelik heykel, 10 metrelik bir kaide üzerine yükseliyor ve adaletin sembolü.

19. "Hippos", Taipei, Tayvan

"Su aygırları"

Su yüzeyinde görülen yolu tasvir eden yüzme atlarının figürleri bir Taipei hayvanat bahçesinde bulunuyor.

20. "Tuna Nehri Üzerindeki Ayakkabılar", Gyula Power, Budapeşte, Macaristan

"Tuna demetindeki ayakkabılar"

Soykırım Anıtı, gerçekolaylar: 1944-1945'te Budapeşte'de on binlerce Yahudi tahrip edildi. Kurbanlar Tuna kıyılarında toplandı, ayakkabılarını çıkarmaya zorlandı ve daha sonra vuruldu. Anıt fikri Macar yönetmen Ken Togai'ye ait ve heykeltıraş Gyula Power tarafından gerçekleştirildi.

21. "Yolcular", Bruno Catalano, Marsilya, Fransa

"Gezginler"

Fransız Bruno Catalano tarafından Eylül 2013'te olağanüstü 10 heykel serisi tamamı Marsilya'ya kuruldu.

22. "Bilinmeyen bir Geçicinin Anıtı", Erzi Kalina, Wroclaw, Polonya

"Bilinmeyen bir Geçicinin Anıtı"

14 figürden oluşan heykel kompozisyonu, 1977'de Varşova'ya kuruldu ve 2005'de Wroclaw'a taşındı.

23. "Rebel", Tom Franzen, Brüksel, Belçika

"Asi"

Belçikalı heykeltraş Tom Franzen, komik eserlerini Brüksel'de 19 ve belki de en kriminojenik komünlerden biri olan Molenbeck sakinlerine adadı. Orada polise tutum uygun.

24. "Ocean Atlant", Jason Dekers Taylor, Nassau, Bahamalar

"Ocean Atlant"

Okyanus katında birçok heykelin yaratıcısı olan JasonDekers Taylor ayrıca antik Yunan Atlanta okyanusun omuzlarında tutan gibi bir kızı tasvir büyük sualtı heykel yazarıdır. heykel 5.5 m, ağırlığı -. 60 m Yazara göre, birbirinden farklı estetik şekilden yapay resif olarak, pratik bir önem taşımaktadır.

25. Nelson Mandela, Güney Afrika

Nelson Mandela

Apartheid karşıtı savaşçının olağandışı anıtı2012'de 50 yıl önce Güney Afrika'nın gelecekteki başkanı bulunduğu yere yakın bir yerde kurulmuştur. Heykel, 6.5 ila 9.5 m yüksekliğinde çelik lazer sütunlarla karmaşık biçimde kesilmiş 50 parçadan oluşuyor. Kesin olarak tanımlanmış bir açı ile 35 m mesafeden sütunlar tanınabilir bir Mandela profili oluşturur.

26. "Nehir İnsanları", Zheng Hua Cheng, Singapur

"Nehir kenarındaki insanlar"

Singapur sanatçısı Zheng Hua'nın bir dizi heykelBeş banyolu oğlanın bu kompozisyonunu içeren Cheng, izleyiciyi, nehrin kıyısında taş giyinmediği ve mahallede yaşayan yüzlerce çocuğun nehirde yüzmeye başladığı zamanlara gönderir.

27. Kelpie, Andy Scott, Falkirk, İskoçya, Birleşik Krallık

"Kelpie"

Kelpi - at imgesi içerisindeki İskoç mitolojisinden bir su ruhu. 30 metrelik at başları, Fort ve Clyde kanalının kapısını oluşturuyor ve atların İskoçya'nın yaşamındaki önemli rolünü simgeliyor.

28. "Şiddet Yok", Carl Frederick Reutersweld, New York, ABD

"Şiddet yok"

John Lennon'un öldürülmesiyle hayretler İsveççesanatçı Carl Frederick Reutersveld, namlusunu yukarı doğru yönlendiren düğümle bağlanan bir düğümle bronz tabancasını şiddet-dışı bir sembol olarak yarattı.

29. The Asing Man, David Cherny, Prag, Çek Cumhuriyeti

"Asan Adam"

Heykel, Sigmund Freud'u ve ölüm korkusu ile mücadelesini tasvir ediyor.

30. "Tide", Jason Dekers Taylor, Londra, İngiltere

"Gelgit"

Thames kıyısındaki dört atlı bisikletçiyok oluyor, dalgaya bağlı olarak tekrar görünüyorlar. Atlarda baş yerine yağ pompaları. Bu heykeltraş ve çevreci Jason Dekers Taylor, insanlığın petrol üzerindeki aşırı bağımlılığına halkın dikkatini çekmek istiyor.

31. "Hafta Sonu", Marguerite Derricort, Adelaide, Avustralya

"Çıktı"

Dört adet tam boyutlu bronz domuz vedoğal pozisyonlarda, her biri kendi adına sahiptir: Oliver, Truffle, Augustus ve Horatio. Bu eğlenceli heykeltıraşlık hafta sonları ebeveynleri ile birlikte gelen çocuklar için favori bir yer ve domuzların pürüzsüz sırtlarında bir yolculuğa çıkıyor.

32. "Peregrass", Robert Summers ve Glen Rose, Dallas, Texas, ABD

"Transhumance"

Türünün en büyüğü bronz heykelkompozisyon 49 boğalar ve üç cameleers ve Dallas parklarından birinde yüklü oluşur. kompozisyon kapsamı etkileyici: 1.8 m Her boğa yüksekliği, bir sürü bozuk arazide yürüyüşler, onlar küçük nehirler rastlamak, bazı hayvanlar diğerleri çalıştırmak, yavaş - sanatçı XIX yüzyılda Teksas'ta meydana gelen sığır gerçekçi sürüş iletmek başardı.

33. "Metallomorphosis", David Cherny, Charlotte, Kuzey Carolina, ABD

"Metalmorfoza"

Devletler'deki ilk kurucusu The Hangingadam "Çek David Cherny Amerikalıları vurmaya karar verdi - ve yaptı! Onun sekiz metrelik paslanmaz çelik başlığı paralel bölümlerden oluşuyor, ağzın olması gereken yerden çeşme atıyor. Kafa periyodik olarak kendi ekseni etrafında döner ve her zamanki gibi hareket etmeye başlar ve daha sonra katmanlara "bölünür": bazı bölümler dönmeye devam eder, diğerleri "gecikir". Bununla birlikte, etrafa dönerek, bütün parçalar orijinal heykeli oluşturarak bir araya gelir. Tesisin adı tabii ki kafanın kendisi gibi bölümlerden toplanıyor: "metal + metamorfoz".

34. "Bilinmeyen bürokrat", Magnus Tomasson, Reykjavik, İzlanda

"Bilinmeyen bürokrat"

Bürokratın hiciv anıtı, dünyadaki ve dolayısıyla yüzsüz olan yetkililere karşı tutumumuzu canlı bir şekilde ifade eder.

35. Hedington Shark, John Buckley, Oxford, İngiltere

"Heditton Shark"

Trajedinin 41. yıldönümünde 1986'da kurulduHiroshima ve Nagasaki, köpekbalığı, Japon şehirlerine düşen atom bombasını tasvir ediyor ve nükleer bir felaket üzerinde güçsüz öfke ve umutsuzluk hissi yaratıyor.

36. "Gözlemci", Victor Khulik, Bratislava, Slovakya

"Gözlemci"

Kanalizasyon kapağından dışarıya eğilmiş bir adamın mizahi heykeline çoğu kez "İşyerindeki Adam" denir; ancak işinden rahatsız ettiği görülür.

37. "Iguana", Hans Van Houvelingen, Amsterdam, Hollanda

"İguana"

Amsterdam'ın karelerinden birinde, 40 tane bronz iguanalar çimlerin içine sürünen olağandışı sakinler var.

38. "Anne", Louise Bourgeois, Londra, İngiltere

"Anne"

Garip görünebilir, ancak en büyükbir örümcek heykeli olan 88 yaşındaki Louise Bourgeois, 21 yaşındayken ölen annesini seçti. Bir torbada mermer yumurtaları bulunan bir on ayaklık örümcek burjuvanın tek yaratıcısı değildir. Benzer heykeller dünyadaki farklı şehirlerde bulunabilir.