Balıkların ne kadar korkunç olabileceğini hayal bile edemezsiniz. Meet - gezegenimizde yaşayan en tehlikeli su canavarları.

Dişleri keskindir, bıçak gibi balıklar vardır.tıraş bıçaklarıdır ve insanlara örneğin aslan veya timsahtan daha az tehlike oluşturabilirler. Bu canavar balıkları, okyanusun derinliklerinde değil, aynı zamanda tatlı su nehirleri ve göllerinde, hatta sığ sularda yaşar. Bu nedenle, özellikle de tropik bölgelerde bilinmeyen bir rezervuara girerken, dikkatini kaybetmemelisin.

1. Balık Paketi

Balık paku1

Balık Paku2

Bu balık uzunluğu 1 metredir veYaklaşık 25 kg ağırlığındadır. Dişleri insan şeklini andırıyor, ancak bu balık sizi ısırırsa bulamazsınız. Bu canavar Amazon'un nehirleri içinde yaşar, ancak bu türe sportif balık avına izin verdikten sonra Kuzey Amerika ve Asya sularına yayılır.

1994'te Yeni Gine'de ikiBalıkçılar arasında ölüm. Dişlerle tamamen parçalanmış olarak bulundu, ölüm kan kaybından geldi. Hangi canavarın erkekler tarafından saldırıya uğradığını anında öğrenmedik, ancak daha sonra ortaya çıktıkça balıklar topladı.

2. Elektrik aknesi

Elektrik akne

Bu yaratık, yılan ve balık karışımı gibi,Amazon'da ve Güney Amerika'nın nehirlerinde bulunur ve tehlike veya av göründüğünde mağdurlarına 600 voltluk bir elektrik akımı ile vurur. Böyle bir düzey bir insanı öldürmek için yeterlidir.

3. Atlantik kurnaz balıkları

Atlantik kurnaz balık

Görünüşte, bu balık bugünkü gibidirKorkunç küçük ve keskin diş seti içeren canavar. Ağırlığı 30 kg olabilir ve başlı bir balık uzunluğu 2 metredir. Canavar okyanusta yaşar ve kendini deniz kayalıklarının arasında gizler.

Saldırı sırasında, büyük bir balık açarAğzı büyük ve dişlerini mağdurun cesedine sokuyor. Balık ağzında zorlanmadan yutabilecekleri bir futboldan geçebilir. deniz avcının saldırılardan kaçmak için Adam bile yutulmak suretiyle için bir tehlike mide boyutu olarak, bu korkunç balık onu gövde neredeyse uzunluğu vardır, olası değildir. Bu balıkların midelerinde insan kalıntıları bulunduğu vakalar olmuştur.

4. Balık kaplanı

Balık kaplanları1

Balık kaplanı2

Balık kaplanı veya goliath gerçek bir canavar veTatlı su rezervuar sakinleri arasında vahşi avcı. Bu balık 50 kg'lık bir ağırlığa erişebilir ve büyük keskin dişler kurbanı parçalara kolaylıkla sıyırabilir. Kana susamış canavar, nehirde sıkışıp kalan hayvanları saldırıyor ve yiyor ve kişiye saldırıdan vazgeçmeyecektir. Temelde, bu balık Afrika sularında, özellikle Kongo Nehri ve Tanganyika Gölünde yaşıyor.

5. Catfish Bagarius

Balık Fırtınası1

Balık tutkusu2

Bu yayın balığı aynı zamanda fıstığı balığı,özellikle Hindistan ve Nepal arasında bulunan Kali nehrinde. Bu yamyam bir balık, nehir üzerindeki insanların ortadan kaybolmasındaki asıl suçlu. Yayın balığı ağırlığı 140 kg'a kadar çıkabiliyor ve bir grup insana bile saldırıyor.

Fakat insanların kendileri, balıklarınAntik gümrük boyunca halk bu nehir ceset yarı yanmış tüm Hint tören sonunda, onun son yolculuğa gönderilir olarak, insan eti bağımlısı.

6. Havyanın balıkları

Paryara1 balıkları1

Paiara2 balıkları

Balık paiara veya uskumru basitçe hidrolitiktirinsan hayal gücünün sınırlarını zorlar - bir vampir balığı, Drakula'nın gerçek bir su sakini imajındaki sayımı. Canavar 1.5 metreye kadar büyür ve yaklaşık 14 kg ağırlığında olabilir. Alt köpeklerin uzunluğu 16 cm'ye kadar çıkabiliyor ve kurbanın iç organlarının yerlerini bilerek kendi dişlerini de uyguluyor. Bu nedenle, Amazon nehirlerinde yüzen kaygısız bir kişi, bu korkunç balıktan ölümcül bir ısırık alabilir. Dişlerini kalbe veya akciğerine yapıştıracağından, avını bir kere öldürmüştür.

7. Balık taşı

Balık taşı1

Balık taşı 2

Siğil veya balık taşı en çokDünyadaki zehirli balıklar. Bu deniz balığı, mercan resifleri arasında bir kamuflajın ustasıdır. Kendini bir taş gibi gizliyor, alttan kumla kendisini serpiyor ve avını bekliyor. Bu balığı yemeye elbette ki, yapamam ama öldürmek için - kolayca.

Bu balık taşa çok benzer ve hayatları olduğu içinsığ suda daha fazladır, bir kişinin kendisi için o ölümcül zehir dozunu almış gelebilirsiniz. Panzehiri var balık taşı zehirlemeye ve insanlar birkaç saatliğine yıldırım hızıyla hareket etmedi zehir korkunç bir acı içinde ölür ve bu en kötü şey. Bu balık Pasifik ve Hint Okyanusları yanı sıra Kızıldeniz'in sığ sularda sularda yaygın olduğu, bu nedenle ziyaretçilerimizin Sharm El Sheikh veya Hurghada popüler tatil, örneğin, bu canavar karşılamak için gerçek bir şans var.

8. Yılanların balıkları

Yılan başlı balık1

Yılan başı2 balıkları

Bu tehlikeli yırtıcı balık ilk olarak Rusya'daUzakdoğu ve Primorsky Krai'deki nehirlerde olduğu kadar Kore ve Çin'de de. Ancak bugün, yılan başları diğer ülkelerdeki su organlarında toplanabilir. Yiyeceklerde pereborchiv değildir ve nehirlerin tüm yaşayan sakinleri, hem de amfibiyenler yiyor. Ortalama olarak balıkların ağırlığı 10 kg olabilir, ancak 30 kg'a ulaşan kişiler bulunur. Böyle bir balık ısırırsa, ciddi yaralanmalara neden olabilir.

9. Vandelia balıkları

Vandelya balık1

Vandelilerin balıkları2

Bu balık Amazon'un sularında yaşar veadam boyutu, çelimsizce geliyor. Wandellia et tüketir ve büyüklüğü (en fazla 2.5 cm uzunluğunda ve 3 mm kalınlıkta) sayesinde üreter veya anüs yoluyla insan vücuduna girer ve eti içten yiyerek kurban acı çeker ve acı çeker. Bu balık, besin kaynakları olduğu için kan ve idrar kokusu üzerinde yüzüyor. Ama neyse ki, bu gibi durumlar çok nadirdir.

10. Piranha

Piranya1

Piranya2

Küçük ve berbat bir piranhacephanelik trapezius keskin dişleri, et parçalarını yırtmak için birkaç saniye sağlar. Dişleri, sıcak bıçakla yağ kesildiğinde kolayca ete girer. Bu balıklar maksimum 30 cm uzunluğa ulaşır, ancak yüzerler ve paketlerde saldırırlar. Örneğin kısa sürede inek karkasından sadece kemikler kalır. Bu acımasız ve kana susamış balıkların bir kısmı bir kişiye saldırırsa, büyük olasılıkla kurtulamaz.

11. Balık-kirpi

Balık ezh1

Balık kirpi 2

Bu balık çok olduğu için ünlüdürZehirli, cildi, bağırsakları ve yumurtalıkları çok miktarda tetrodotoksin içerir. Mağdurun vücuduna düşen bu madde beyni etkiler, felç ve ölüme neden olur. Bu nedenle, bu balığı yememek daha iyidir. Bununla birlikte, Japonya'da bir incelik, bir tür balık-kirpi olan balık fugu'ndan hazırlanan bir yemektir. Fakat zehirin eti zehirlememesi için yıllarca fügü uygun şekilde kesmeyi öğrendiği profesyoneller tarafından eğitilirler. Ancak hiç tecrübesi olmayan, tabağa bir kişiye bir balıkla ölüm verebilirsiniz.

12. Pilothouse rampası

testere dişi rampası

testere dişi eğimi2

Büyük bir testere dişi rampası uzun süre tehlikelidirburun, keskin tıraş işlemleri var olan yanları. Bu saldırı insan yedi rampa olmayacak, ancak bir kişinin yanlış zamanda yanlış yerde olurdu yani, toprak savunmasının ve çok kötü görme bir artan duygusu var gibi, ile rampa yapılmış tüm onu ​​girişinde gördüğümüz izin vermedi ve kıyılmış içine kendi kurbanını teslim olabileceği . tehlike bu nehir canavar mükemmel maskeli ve ihbar bazen çok geç olabilir gerçeği yatıyor. Ancak, insan faaliyetinin zehirlenmesi doğaya yok olma tehdidi altında standları bu tip.

13. Guas balıkları

Guassee fish1

Guassee balık2

Balıkla karşılaştırıldığında, diğerleritemsilciler sadece küçük balıklar. Guasu, boyutları korkunç olduğu için "Atlantic devasa dev" denilen gerekçeyle değil. Bu balık 450 kg ağırlığındadır ve çene 5 m kadar uzun olabilir. Büyük bir beyaz köpekbalığı veya dev kedi balığı gibi bir numune, bir insanı bir kerede tamamen yutabilir.