Çin, özellikle düğün gibi bir tatille ilgiliyse, olağandışı gelenekleri ile ünlüdür.

Çin ejderini tasvir eden otomobillerin motorcağı

Çinliler ejderhalara inanırlar. Onları efsanevi hayvanlardan akıllı olduklarını düşünüyorlar. Orta Krallık'ta antik çağlardan beri Lun ve ibadet olarak bilinirler. Çin efsanesine göre, yerel ejderhalar, Avrupa'da yaşayanların atalarıydı. Sonuncusu karakter bakımından farklıydı - kana susamış ve kötüydü. Ve Çin felsefesi, ejderhanın Yang'ın enerjisinin sembolü olduğunu öğretir. Buna ek olarak, bu kültürün efsanevi canavarları her zaman yılana benzeyen uzun bir cisimle tasvir edilmiştir.

Kortej başında küçücük ama yine de arabanın geri kalanından farklı - görebilirsiniz. Kırmızı. Büyük ihtimalle, geri kalanını yönlendiren kafa rolünü oynar.

Açıkçası, düğün arabalarının bir ejderha hareketi mantıklı ve bilge bir evlilik simgelemektedir. Aynı zamanda, yeni ailenin gelenekleri onurlandırdığını ve onlara saygılı olduğunu gösteriyor.

Çin gelini1

Çin Gelin Çeşitleri2

Çin Gelin Geleneği3

Çin Gelin Çekimi4

Çin Gelin Geleneği5

Ancak hepsi bu kadar değil. Çinliler geleneklerine sıkı sıkıya bağlıdırlar. Onların en şaşırtıcı şeylerini topladık.

Planlanan ağlama

Evet, doğru. Antik Çin geleneklerine göre, düğün öncesi bir ay gelin gelin bir saat boyunca her gün ağlamalıdır. Bir hafta sonra ağlayan bir anne katıldı, bir hafta sonra - bir büyükanne - sonra gelin kızkardeşleri, hepsi farklı anahtarda gerçekleşti. Bu geleneği gözlemleme amacı yaklaşan evlilikten gelen sevinci aşırı derecede ifade etmektir. Düğün gününde, gelinin şarkısı-ağlaması söylenmeli ve çevredeki insanlar bunu başarabildiğini değerlendiriyorlardı.

Çin'de 5 inanılmaz gelinlik

Gelin de çekim

Özel sesler kadar korkunç değil. Damat gelin için üç ok serbest bırakmalıdır (ipuçları olmadan, elbette!). Bu yapıldığında, damat ok alır ve onları birbirlerine ebedi aşkın bir işareti olarak yarısı kadar kopar.

Çin'de 5 tuhaf bir düğün gelenekleri

Kırmızı düğün

Çin kültürünün içinde kırmızı renk aşkın rengidir,iyi şanslar ve cesaret. Çinliler düğün günü renklerin büyük önem taşıdığını düşünüyorlar. Bu nedenle, gelinin yüzü tamamen kırmızı bir örtüyle kaplıdır, kırmızı bir düğün arabasıyla dolaşmaktadır. Düğün töreninde gelinin yanında annesi doğurganlığı sembolize eden kırmızı şemsiyeyi başının üstünde tutar.

Çin'de 5 garip düğün gelenekleri 2

Düğün pastasını kesmek

Çin'de, sahip olduğumuz gibi, düğün bitmek alışılageldirDüğün pastasını kesme ve konukları ikram etme töreni. Ve keklerin yanı sıra güzel ve çok katmanlı yapıyoruz. Ancak burada, alttan yukarı kesiliyorlar - ve iyi bir nedenle, ailenin başarısına ve refahına izin verildiğini simgelemektedir.

Çin'de 5 garip düğün gelenekleri 3