Giysiler için kumaş çeşitleri

Hazır bir şey veya terzi için malzeme satın alarak,kumaşın kalitesine hep dikkat ediyoruz, çünkü bu işlem süresine bağlı olacaktır. Giysi kumaş türlerini, en azından tüketici düzeyinde anlamak gerekir; böylece seçimleriniz her zaman başarılı olur ve işler size daha uzun süre hizmet edecektir.

Giysi kumaş çeşitleri

Kumaşın bileşimi lifler tarafından belirlenir ve bunlar doğal ve kimyasal olmak üzere iki gruba ayrılır. Buna karşılık doğal paylar şunlara ayrılır:

  • Bitkisel menşeli (keten, pamuk, jüt ve kenevir);
  • Hayvansal köken (ipek ve yün);
  • Mineral kökenli (asbest, tıraşlı).

Kimyasal lifler şunlara ayrılır:

  • Suni (suni ipek, metalik iplik, asetat, modal);
  • Sentetik köken (kapron, naylon, perlon, bologna, spandex, nitron, polietilen, polipropilen).

Kimyasal elyafa dayanan kumaşların listesi devam edebilir, çünkü modern sanayi durmaz. Ayrıca giyim kumaşlarının temel tiplerini de düşünüyorduk.

Doğal kumaşların avantajları listelenmemiştirGerekli, ama bazıları gibi, kimyasallar ile ilgili kötü kimlikler mi var? Örneğin, spor eğitimi için cildin nefes almasını sağlayacak ve hareketleri sınırlamayacak bir takıma ihtiyaç var. Benzer özelliklere çok sayıda "sentetikler" verilir. Bu nedenle, polyester ve sentetik elyaflar bugün spor giyim için kumaş üretiminde ana unsurlar. Dolabınızı toplamak için, ikimiz arasında bu renklerin veya diğer renklerin nasıl uyumlaşacağı konusunda dikkatli olmaya çalışıyoruz.

Kıyafet için kumaş çeşitleri 1

Ancak daha az önemli olan, dokuların kombinasyonudır.elbiseleri! Doku - dikkat etmeniz gereken şey budur. Ve moda tasarımcıları genellikle çok eksantrik kombinasyonlar sunsa da, yumuşak olanları - sert, parlak - mat, basit - pahalı kalır.</ P>

Dikiş malzemeleri her yıl içingiderek daha fazla. Modern giyim kumaşları daha akıllı hale geliyor: sevilen streç ürünler lycra, hafif ve sıcak "yapay yün" - bu akrilik, "korkusuz" ayakkabı ve giyim zar malzemesidir. Kendi bireysel imajınızı yaratma fırsatınız oldu. Çoğu üretici ve marka geniş bir yelpazede özel giysi kumaşları sunmaktadır.