20. yüzyılın stil simgeleri

Kadınlar, her zaman kusursuz görünüşüyle ​​değil, amaGeçen yüzyılın moda tarihinin dilden dile dolaşıyor, kesinlikle kusursuz tadı var - o stil ikonu 20, 40, 60 yıl, onun üzücü ve zor olaylar tüm dünyayı sarsan o yıl. Bu bayanlar günlük yaşamda, savaş, devrim, reorganizasyon, böyle zor şartlar altında dünyaya en az biraz umut ve güzelliğini vermek olabilir. Yani, size 20. yüzyılın denilen tarzı simgeleri layık kadınları verir.

En şık

Açılı erkek figür tipi ve kadınsı venarin yüz hatları öylesine doğal ve incelikle Greta Garbo adlı güzel yaratık kombine. Aktris minimalizm tercih etti, kostümleri her zaman son derece katıydılar. baskın renk - siyah, ancak yalnızca görünüyor ve ilahi Greta karşısında odaklanır. Netlik özellikleri, çizgilerin arıtma, parlak ruj soğuk alaycı dudaklar ve takma kirpik ve kalın gölgeler perdenin altında tartışmasız güzel ve güçlü bir görünüm derin üzüntü ve bulmaca dile getirdi.

Modayı ters çeviren bir kadın,kim ilk pantolon bayan maruz kalmış ve efsanevi küçük siyah elbise yarattı haute couture bir imparatoriçe haline geldi, büyük Coco Chanel de moda ve stil tanınmış bir simgedir.

Ve nasıl görkemli, saf,Meleklerle, bakireli ve kusursuz olanla sınırlanmış. 50'li yılların stilinin simgesi, çok iri gözlü bir kız, yetenekli ve güzel Audrey Hepburn. Tarzı "basitlik ve rahatlık" ifadesi ile ifade edilen aseksüel. Ancak dünyaya sunulan şık simgenin, popüler Audrey Hepburn moda trendlerine ne sıklıkta geri dönüyoruz. Kısa patlamalar, tozluklar, zil ile etek, yüksek bel ile gevşek pantolonlar, ince kayışlar ile siyah bir elbise, bardak "yusufçuk" ve geniş kalın kaşlar - bu görüntü milyonlarca kalbi kazandı.

20. yüzyılın stil simgeleri 1

20 yüzyıl tarzı simgeler 2

20. yüzyılın stil simgeleri 3

20. yüzyılın stil simgeleri 4

20. yüzyılın stil simgeleri 5

20 yüzyıl tarzı simgeler 6

20. yüzyılın stil simgeleri 7

20. yüzyılın stil simgeleri 8

20. yüzyılın stil simgeleri 9