sıcak ve soğuk renkler

Doğru renk seçimi bunun garantisi,Bu kıyafetler veya kozmetik her zaman sizi süsleyecektir. "Yabancı" renkler yaş artışı, cilde sağlıksız bir görünüm verir, çirkin saç ve gözleri gizleyebilir. "Sizin" paletiniz cildi vurgularken, doğal kabarıklığı ve dudak pigmentini vurgulayacak. Kendiniz için renk seçmeyi öğrenmek için, renklerin nasıl farklı olduklarını anlamanız gerekir.

Bizi çevreleyen tüm tonlarÜç ana türevin türevleri: kırmızı, mavi ve sarı. Bunları karıştırmak bize turuncu, yeşil ve menekşe renklerini verir. Ve onların yardımlarıyla yelpazesinden herhangi bir ton alabilirsiniz.

Soğuk ve sıcak renkleri nasıl tespit edebilirim?

En ilkel sınıflamalar şunu öneriyor:sarı sarı-turuncu-kırmızı renk yuvarlak bölümünü ve soğuk - mavi-yeşil-mor ılık sarı tonları göz önünde bulundurun. Bu tamamen doğru değildir, çünkü bu tür saf renkler, kural olarak yalnızca resimlerde bulunur. Uygulamada her şey farklıdır: örneğin giyim tasarımcıları ilginç, karmaşık ve karışık seçenekler kullanma eğilimindedir. Soğuk ve sıcak renk tonları arasındaki fark her birinin sahip olduğu şeydir: serin mavi veya sıcak portakal.

Mavi, mor veya kırmızı herhangi bir rengin daha sıcak veya daha soğuk olabileceğini anlamak ve hatırlamak önemlidir ve her durumda gölgeyi tek tek seçebilirsiniz.

Bu ılık renkler nedir?

 1. Sarıda: hardal, deniz otu, köri, safran, kehribar, kükürtlü sarı, ayçiçeği, bal ve yumurta sarısı.
 2. Kırmızı renkte: tuğla, mercan, bakır kırmızısı, ateş kırmızısı, domates, haşhaş kırmızısı, cinnabar, nar ve benzeri.
 3. Yeşil: zeytin, haki, armut, kireç, mersin, yeşil bezelye, orman yeşillikleri ve diğerleri.
 4. Mavi renkte: gök mavisi, benzin, moray yılan balığı, mısırın mavi rengi, turkuaz, koruyucu mavi, deniz dalgası vb.

Bu soğuk renkler nedir?

 • Sarı renkte: limon, sarı çizelgeden, saman veya soluk renkte vb.
 • Kırmızı renkte: Kırmızı, şarap, mor, bordo, kiraz, ahududu, yakut, alizarin ve diğerleri.
 • Yeşil: zümrüt, malakit, kozalaklı yeşil, dumanlı gri-yeşil, şişe ve diğerleri.
 • Mavi renkte: safir, kobalt, indigo, azure mavi, ultramarin, buz gibi mavi.
 • </ Ol> Görünüş ve renk renk çeşitleri

  Hangi, sıcak veya soğuk renk kıyafetlerinizin sizin için uygun olduğunu belirlemek için, ait olduğunuz dört renk türünün hangisini anlamanız gerekir:

  bahar. Sıcak renk tipi. Bu tip insanlar hafif, saydam, bronz altın veya fildişi deriye sahiptir. Gözler, genelde mavi, yeşil veya çatlaktır. Saç hafiften şövale kadar uzanabilir: saman, bal-bakır veya altın-kahverengi kirpikler olabilir.

  sonbahar. İkinci sıcak renk. Deri - saydam beyazdan hafif altın. Gözler hem açık mavi, hem de altın kahverengi renk aralığı (kehribar, kahverengi, kırmızı ve benzeri) olabilir. "Sonbaharın" saçında ayrıca sıcak tonlar bulunur: bakır-altın, kırmızı-kırmızı-kestane ve benzerleri.

  sıcak ve soğuk renkler1

  kış. Bu soğuk renk türü kusursuz olarak değişirNeredeyse daima mavimsi bir porselen deri. Gözler - buz gibi mavinin, gri veya kahverenginin tüm tonları (bununla birlikte yeşil vardır). Saçlar daima zıttır, karanlıktır (yoğun kestane renginden mavi-siyaha).

  yaz. Bu renk türünün temsilcileri sütlü,soluk ya da zeytin derisi, ama her zaman soğuk podtonom ile. Gözler "serin": gri, gri-mavi, açık yeşil. Saçlar açık kahverengi olabilir, ayrıca kül görünümü ile. Ancak "yaz" kıvrımları karanlık olsalar bile, onlardaki "kırmızı", hâlâ orada değil - "kışlar" gibi her zaman gümüşi-gri bir tabana kadar izlenirler.