doğumdan önceki seks

Cinsiyetin doğumdan önce izin verilip verilmeyeceği sorusu,gelecekteki pek çok anne babayı endişelendiriyor. Bir yandan, doğumdan sonra, cinsel ilişkiler en az 6 hafta süreyle yasaklanacak ve bebek ilk etapta bu kadar kalmayacak ve bu nedenle yalnız olma şansını kaçırmak istemiyorum. Öte yandan, büyük bir göbek, bacaklardaki ağrı, düzensiz dövüşler ve doğumdan gergin beklenti gibi haberciler her zaman anneye aşkı ayarlama fırsatı sunmazlar. Peki doktorlar ne diyor? Hamileliğin sonunda seks yapmak mümkün mü? Orgazm doğum yaptırmaya başlayabilir mi? Hangi önlemler alınmalıdır?

Doğum öncesi seks yapmak mümkün mü?

Çoğu doktor, eğerdoğum zaten yakın ve geleceğin annesi, plasentanın az bağlılığı ya da ayrılması, son haftalardaki cinsiyet bile izin verdiği için herhangi bir sorun yaşamıyor. Yasak, ancak mukus fişi beklenen anneden çoktan öldüğünde yürürlüğe girer, bu durumda cenin için enfeksiyon riski büyüktür; en zararsız mikroplar ve bakteriler bile bebeğin sağlığına zarar verebilir. Geri kalanında, sevişebilirsin, ayrıca bazı durumlarda doktor seks "bir çare" olarak "görevlendirir". Bu, bir kadın gebeliği aştığında veya büyük bir fetüs teşhisi konduğunda olur ve doğumdan hemen önce başlamak arzu edilir.

Doğum uyarısı olarak cinsel ilişki

Emeğin cinsiyete göre uyarılması yöntemi iyi bilinmektedirkadın doğum uzmanları. Doğum öncesi seksin sanki iki yana sanki gibi davrandığına inanılıyor. Bir yandan erkek sperm serviksi yumuşatır ve daha hızlı ve ağrısız bir açılım hazırlar. Öte yandan, orgazm sonucu uterusun sürtünme ve kasılmaları düzenli kasılmaların başlamasını teşvik edebilir.

Bununla birlikte, aslında bir orgazmın doğuma neden olup olamayacağı sorusu tamamen çözülmüş değildir. Gerçek şu ki, doğum "dışardan" gelen hormonal değişikliklerle tetiklenir

Orgazm doğum nedenleri

İlaca bağlı müdahale olmadan olamaz. Bu nedenle bazı uzmanlar, cinsiyetin doğumya neden olduğu görüşünün yanlış olduğunu eminiz. Son haftalarda seks yapmak sıklıkla emeklerin başlangıcı ile örtüşüyor. Sadece doğum eyleminin başlamasını biraz daha hızlandırabilir, ancak birkaç saatten fazla sürmemelidir. </ P>

Genel olarak, doktorlar, herhangi bir problem yoksa veyaKontrendikasyonlar doğumdan ve cinsel ilişkiden önce orgazm yasaklamayın. Bununla birlikte, geleceğin ebeveynleri dikkatli olmalı, bu durumda cinsiyetin çok aktif olmamalıdır. Bu durumda, bebeğe zarar vermez ve her iki ortağa de keyif verir.