gebelikte yumuşak serviks

Emeğin başlamasından önce kadının vücudu hazır olmaya başlar. Ve gebeliğin yumuşak serviksinin doğum için hazır olduğunu kanıtlıyor.

Şimdi serviksin neden anlamaya çalışalımdoğumdan önce yumuşak. Bunun nedeni, biyolojik olarak aktif maddelerin - prostaglandinlerin - seviyesinin artmasından kaynaklanmaktadır. Vücudun çeşitli sistemleri üzerindeki karmaşık etkileri nedeniyle doğum için etkili bir hazırlık sağlanır.

Serviksin doğum için "hazır olma durumu" nun tanımı

İşte "olgun serviks" terimiDolayısıyla serviks yumuşaktır, kısaltılmış, servikal kanal geçer. Serviksin doğum yapma isteğini belirlemek için özel tablolar ve şemalar kullanılır. Onlarda her gösterge belirli bir sayı ile tahmin edilir. Doktor-kadın doğum uzmanı sonucu özetler ve rahim ağzının hazır olma derecesini alır. Elde edilen verilere bağlı olarak, emek yönetiminin taktikleri seçilir. Emeğin hızlı başlangıcı, düşük bir yerde bulunan ve aynı zamanda kısaltılmış bir yumuşak serviks ile gösterilir. Bunlar, hormonal dengeyi bozmadan sağlıklı bir kadının vücudunda oluşan doğal değişikliklerdir.

Serviksin yumuşak olması, ancak uzun olması durumunda, doğum için tamamlanmamış bir hazırlık durumuna işaret eder. Ayrıca, rahim ağzının oldukça yerleştirilmiş ve yumuşak serviksi tam "olgunluk" anlamına gelmez.

Cinsel organların istekliliği doğumdan yaklaşık 2 hafta önce oluşur. Bu nedenle rahim yumuşak serviksleri doğum başladığında belirlenebilir.

Serviksi doğum için hazırlama yolları

Beklenen teslim tarihi yaklaşıyorsa veServiks hala yoğun ve yumuşama belirtileri göstermezse özel müstahzarlar kullanılır. Bu tür ilaçların görevi doğum kanalını doğum için doğal bir yolla hazırlamaktır. Bu durumda sentetik prostaglandinler (Saitotec, Prepidil) içeren ilaçlar kullanılır. Vajinal jeller veya mum formunda kullanılırlar.

Daha ucuz ve daha zararsız olan araçlarsazan sopaları. Vajina içine sokulurlar. Nedeniyle mekanik stres ve doğal prostaglandin servikal olgunlaşma uyarılmasına hızlıdır.

yumuşak serviks

</ P>

Serviks yumuşak ve kısa olmazsa, doğal doğum mekanizmasını önemli ölçüde bozar. Ve terapi etkisiz ise, bir sezeryan bölümüne başvurmak gerekir.

Doğumdan önce yumuşak serviks belirtilirsebir kadının vücudundaki normal fizyolojik süreçler, daha sonra gebeliğin erken evrelerinde serviksin yumuşatılması ve kısaltılması oldukça tehlikeli bir durumdur. Bu durumda, kürtaj veya erken doğum olasılığı yüksektir.