serviks 2 parmak tarafından açılıyor

Rahim gebelik döneminde artış ilekas dokusunun bir bağ dokusu ile kısmen değiştirilmesini içeren süreçler vardır. Sonuç olarak, yeni kollajen lifleri oluşur ve gebelik öncesi daha geniş esneklik ve esnekliğe sahiptir. Klinik olarak, bu süreç kendini serviksin gevşetilmesinde ve kısaltılmasında kendini gösterir, bunun sonucu olarak servikal kanal daha sonraki bir tarihte parlamaya başlar. Gelecek doğum için rahim kademeli olarak hazırlanma şekli böyle olur.</ P> Rahim geç gebelikte hangi özelliklere sahiptir?

32-34 hafta başlayarak rahim ağzı doğum için hazırlanmaya başlar. Bu çevre etrafındaki yumuşamasında kendini gösterir, ancak kanalın üstündeki yoğun doku kısmı halen kalır.

Primipar kadınlarda, bu sefer bir boyunsadece parmağın ucunu özledim, fakat tekrar tekrar doğan kadınlar - 1 parmak iç farenayı rahatça geçiyor. Dolayısıyla 37-38 hafta boyunca serviks neredeyse tamamen yumuşatılır. Böylece kadın jinekoloğundan, iki parmağında bir rahim boynu açıldığını duyabilir. Fetüsün kendisi kademeli olarak küçük pelvise düşmeye başlar ve boynuna ağırlığı ile basarak daha da açılmasına katkıda bulunur.

Serviks nasıl açılıyor?

Serviksin ifşa edilmesi doğrudan başlariç boğazından. İlkel parazitlerinde, kesik koni şeklindedir ve tabanı üste dönülür. Ankette yer alan jinekolog, serviksin kısa olduğunu ve açılmanın 2 parmak olduğunu söylüyor. Fetüs küçük pelvise ilerledikçe dış rahim serviksi gerilir.

Kadınlarda tekrar tekrar doğum yaparken servikal dilatasyonKural olarak daha hızlı ve kolaydır. Bunun nedeni, gebeliğin sona ermesiyle bu kadınların hareketsiz kalması bir parmağında zaten aralıklıdır. Bu nedenle, çoğu zaman, dış ve iç farenanın açılması hemen hemen aynı anda gerçekleşir.

kadınlar düzleştirilmiş aynı zamanda teslim (3-5 gün), 2 parmak ifşa ve boyun yaklaşırken hemen önce, tükenmiş.

Bu durumlarda, bir doktor hamile bir kadını incelerkenJinekolojik kürsüsünde serviks çok uzun, 2 parmak parmak açılmasına rağmen önümüzdeki 3 gün içinde doğum sayımı gerekli değildir diyor.

Hangi durumlarda serviksin uyarılması gerekiyor?

Önerilen doğum tarihinden bir hafta önce bir kadın,bir kez daha bir jinekolog ziyaret ederek rahmin boynunun "olgunlaşmamış" olduğunu ve doğum süreci için yapay bir hazırlığa ihtiyaç duyduğunu öğrenebilir. Bu 40 haftalık gebelik haftasından sonra, pacing zaman. Genellikle boyun biraz aralıklıdır (2 parmağın açılması), ancak yumuşak değildir, yani. parmaklar kanaldan sıkıca geçerler.

Uyarılma süreci kendisi 2 yolla yürütülebilir: tıbbi ve tıbbi olmayan. Adından da anlaşılacağı gibi,

servikal dilatasyon

ilk çeşitli tıbbi müstahzarların gerçekleştirilmesinde kullanılır.</ P>

İkincisi, çeşitliyardımcı araçlar. Bu durumda sık sık bu durumda sıkacak sopa kullanın. Direkt olarak serviks kanalına sokulurlar. Aynı zamanda bir kadın acı duygular yaşar. Kurulumdan sonraki 4-5 saat sonra, boyutlarını arttırmak için şişirler ve böylece kanal mekanik olarak açılır. Ayrıca, servikal açıklık özel tüpler arttırmak için bir bilye bu sürenin sonunda kateter benzer formu tarafından kullanılabilir. Havayı şişirerek şişirir, böylece servikal kanalı genişletir, doğum sürecinin başlangıcını uyarır.