düşükten sonra cinsel ilişki

Düşükten sağ kurtulan birçok kadınuterusun temizlenmesi, bundan sonra seksle ilgilenebilirsin, o zaman seks yapabilirsin. Sonuçta, olaydan sonra yaşanan güçlü duygusal şoka rağmen, evli çiftler bir daha çocuk sahibi olmayı umut etmiyor.

Bir düşük yaptığınızda ne zaman seks yapabilirsiniz?

Temizlik sonrası düşük sonrası cinsiyet oldukça hassas ve ciddi bir konudur. Uterusun temizlenmesi temelde düşükten düşme ile eşdeğerdir, bu nedenle cinsiyetten sonra en az üç hafta yasaklanmalıdır.

Uterin temizleme, rahim ağzını ve rahim içeriğini kaldırmak için yapılan bir işlemdir. Bu prosedürden sonra endometriyumun germ tabakasından yeni bir mukoza büyür.

Rahibe karşı harici hasar olmasına rağmen(dikişler ve yaralar) yoksa, kadın cinsel organları damarlarının ve koruyucu mukoza membranlarının bütünlüğünü ihlal ettiği için ağır yaralandı. Bu nedenle, cinsel ilişki sırasında dışardan enfeksiyon riski oldukça fazladır.

Bu bakımdan bir kadının korunması gerekiyorkişisel hijyen kurallarına sıkı sıkıya bakarak ve samimi ilişkileri sınırlandırarak. İdealde, düşükten sonraki cinsel yaşam ancak başka bir adet ayıracağından sonra başlayabilir.

Düşük sonrası gebelik planlaması

Sonraki gebeliği planlamak gelince, o zaman bu acele olmamalı.

rahim temizledikten sonra seks yapmak

Bu, altı aydan daha erken değil veBir düşükten sonra bir yıldan daha iyi. Her şeyden önce, gebelikler arasında küçük bir kopma varsa, ikinci bir düşük olasılığı artar. Buna ek olarak, düşükten sonraki erken hamilelik fetustaki anormalliklerin gelişmesinin nedeni olabilir.</ P>

Her durumda, gebelik planlaması sonrasıDüşük yapmak, bir önceki gebeliğin üzücü sonuçlarının tekrarını önlemek için bir jinekolog ile önceden istişareyi gerektirir. Belki de bir kadının uygun tedaviden geçmesi gerekecek, böylece bir sonraki görüş uzun süredir beklenen bir bebeğin doğumuyla sona eriyor.