serviks neye benziyor?

Uterus ana dişi organtır. O, kadına bebeğe karşı koruma ve anne olma fırsatı veren kişidir. Rahibin yapısında bazı özellikler vardır. Özellikle çok sayıda kadın, onun ne olduğunu ve serviks neye benzediğini düşünüyor.

Serviks alt kısımdır.Uterus daraltılır ve vajinayla örtülür. Yukarıdaki her şeyin rahminin gövdesi olarak adlandırılır. Rahim içi alanı uterus kavitesi olarak adlandırılır ve servikal kanala sorunsuz bir şekilde geçer.

Sağlıklı serviks nasıl göründüğünü belirler.genellikle jinekolojik veya kolposkopik muayene ile. Polip, erozyon yoksa, serviks düzgün pembe renkte olmalı ve yüzeye çıkıntı ve girintiler yapılmamalıdır.

Serviks hastalıkları: prolapsus, polipler, bükülme

Servikal prolapsus en kolay nasıl görünür. Bu, özel tıbbi bilgi gerektirmez.

  1. Servikal prolapsusun en düşük derecesiRahim (birinci ve ikinci derece), kural olarak, cinsel boşluğun açılmasıyla karakterizedir. Buna ek olarak, vajinanın ön ve arka duvarları atlanmıştır. Serviks değişmemiş, ancak vajinal açıklığa daha yakın.
  2. 3 derece servikal prolapsus neredeyse vajinanın girişinde bulunur.
  3. 4 derecede - vajinanın dışına kadar uzanır.
  4. Prolaptan 5 derecede serviks vajinanın ötesine uzanır ve duvarları döner.
  5. sağlıklı bir serviks neye benziyor

Servikal bir polipin neye benzediğini belirlemek için,Jinekolojik muayene için bir prosedür gerekiyor. Polipler, adı geçen çıkıntılar oluştuğu zaman, serviksin mukoza zarının çoğalması nedeniyle oluşur. Servikal polipli servikal kanaldan vajina içine bakan küçük pembe büyüme görünümündedir.

Serviks kıvrımları konumunun bir patolojisidir. Rahim serviksi benzediğinden ultrason sonuçları veya bir jinekolojik muayene sırasında tespit edilir. Bu durumda serviksin standart olmayan bir konumu vardır. Serviks genellikle uterusun gövdesine dik açıyla yerleştirilir, ancak eğildiğinde uterusun vücuduna keskin bir açı oluşturur.