rahim ve yumurtalıkların çıkarılması

Uterin ve yumurtalık cerrahisi - cerrahipelvik organlarda cerrahi. Histerektomi endikasyonları (ameliyatın resmi adı), tümör, yumurtalık, rahim veya serviks kanseri görevi görebilir. Yurtdışında, kadınlara genellikle 50 yıl sonra onkolojinin gelişimi için önleyici bir önlem olarak kaldırılması önerilmektedir.</ P> Uterus ve yumurtalıkları çıkarmak için ameliyat gerçekleştirme yöntemleri
  1. Karın. Bu tip ameliyatlaoperasyonun gerçekleştirildiği karın ön duvarında büyük bir kesi yapılır. Bu yöntem uterus, miyom, lokal yapışıklıklar, kanser artışı ile seçilir.
  2. Vajinal. Ameliyat üstteki bir rezeksiyonla yapılırvajinanın ayrılması. Uterusun küçüklüğü ve bunun kaybı için reçete edilir. Yöntemin avantajları görünür bir skarın bulunmaması ve hızlı bir rehabilitasyon süresidir.
  3. laparoskopi - Uterusun alınması için bir başka modern yöntem veyumurtalık. Cerrahi, karın boşluğundaki küçük bir delik aracılığıyla gerçekleştirilir. Çıkarılacak gövde birkaç kısma bölünür ve tüpler vasıtasıyla çıkarılır. Rahim ve yumurtalıkların çıkarılması için bu yöntem en uygun olarak düşünülür, çünkü ondan sonra hastanın rehabilitasyonu şartları ortalama 3-10 gün yapar, bu normal bir ameliyattan iyileşme oranından çok daha hızlıdır.

Ameliyat masasına girmeden önce,Bir kadının iç organlarının tam tıbbi muayenesine ihtiyacı vardır. Bazen, bir tümörün erken evresinde, cerrahi müdahale yapılmaksızın yapmak mümkündür. Bu durumda doktor ilaç tedavisi ve donanım tedavisi uygular.

Rahim ve yumurtalıkların çıkarılmasından sonra ortaya çıkacak olası sonuçlar

Ameliyattan sonra kadınlar kadınsı kökenli bir psikolojik kaybı hissi ile ilişkili depresif bir durum yaşayabilirler, hormonal değişiklikler nedeniyle kilo almak mümkündür.

rahim ve yumurtalıkların çıkarılmasından sonra

</ P>

Bir kadın rahim ve yumurtalıkları çıkarmak için ameliyat edildiyse, bir sakatlığı olabilir. Bu durum aşağıdaki durumlarda olur:

  • Ameliyat sırasında malign tümör çıkartılmadı;
  • cerrahi müdahaleden sonra ciddi sonuçlar doğar;
  • bebek sahibi olma fırsatı kaybı.

Bir miktar sakatlık derecesi elde etmek için, laparoskopiden sonra olumsuz bir sonuç elde etmeniz gerektiğini kanıtlamanız gerekir.