rahim ağzının erken döneminde

Gebeliğin erken dönemlerinde serviks yanı sıraüreme sisteminin diğer organları belirli değişiklikler yapmaktadır. Çoğu durumda, rahim ağzının başlangıcını gösteren serviks durumu değişir.</ P> Serviks gebelik başlangıcı ile nasıl değişir?

Öncelikle, serviks -Bu, doğrudan alt kısımda yer alan ve vajinayı ve rahim boşluğunu birbirine bağlayan kısmıdır. Normal olarak, gebe olmayan kadınlar 4 cm uzunluğunda ve 2.5 cm çapında olup jinekolojik bir sandalyede muayene edildiklerinde doktor serviksin sadece vajinal kısmını gözlemlemektedir; bu durum normalde sağlam olup gebeliğin erken evrelerinde halen değişmeye başlar.

Gebeliğin erken dönemlerinde hamile bir kadını incelerken, doktor öncelikle serviksin durumunu değerlendirir ve aşağıdaki değişiklikleri yapar.

İlk olarak, mukoza zarının rengi hafif pembeden mavimsi renge dönüşür. Bu, kan damarlarının çoğalması ve sayılarının artması eşlik eden artmış uterus kan akımı ile ilişkilidir.

Gebeliğin erken evrelerinde rengi değerlendirdikten sonra,doktor rahim ağzı pozisyonunun tanımına ters düşer. Gebeliğin hormonu (progesteron) etkisi altında, kendiliğinden düşüğün gelişimini önleyen yerden indirme gerçekleşir.

hamileliğin erken döneminde servikal pozisyon

</ P>

Ayrı ayrı olmak gerekirse hangirahim boynu bir tutarlılığa sahiptir. Dolayısıyla gebeliğin ilk evrelerinde rahim ağzı yumuşar. Bu durumda, kanal lümende zamanla azalır çünkü çünkü Gebeliğin ilk aşamasında patolojik mikroorganizmaların uterin boşluğa nüfuz etmesini engelleyen servikal mukus üretiminde artış vardır.

Haftada 35-37 gebelik sonuna yaklaştı,rahim doğum için hazırlanmaya başlar ve dedikleri gibi gevşer hale gelir. Eğer gebeliğin erken evrelerinde rahim ağzı gevşek olursa, doktorlar hamile kadınları sürekli olarak izlerler, zira Kesinti tehdidi var.