kadife amur tıbbi özellikleri

Kadife Amur alışılmadık bir bitkidir ve okumak içinonun tıbbi özellikleri gereksiz olmayacaktır. Kadife, lüks tüylere benzeyen yaprakları olan bir ağaçtır ve orijinal bir koku. Halk hekimliğinde terapötik amaçlar için tüm parçaları kullanılır: yapraklar, kökler ve meyveler, parlak, parlak, küçük topları anımsatır.

Kimyasal bileşim

Amur kadife ağacının çilek süsü güçlendirir.flavonoidlerin varlığına bağlı terapötik özellikler, vücudun hücrelerinin çevre ve erken yaşlanmanın zararlı etkilerinden korunması. Buna ek olarak, bulunan bitki kompozisyonu:

  • uçucu yağlar;
  • sıkılaştırıcı etkisi olan tanenler;
  • fitonitler, aktif olarak zararlı mikroorganizmalarla savaşmak.

Buna ek olarak, bitkinin meyvelerinde P ve C vitaminlerinin varlığı.

Bitkinin iyileştirici özellikleri
  1. Amur kadife meyveleri yaygın olarak kullanıldıbir takım hastalıkların tedavisinde ve ciddi sağlık problemlerinden kurtulmada. Böylece, içinde bulunan fitonitler, helmintlerle mücadelede aktif olarak yardım eder ve vücutta ortaya çıkan kusurlu işlemleri durdurur.
  2. Kabuk soyulması cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır ve aynı zamanda antipiretik ve anti-inflamatuar ajanlar olarak kullanılır.
  3. Yapraklar ve kabuk soyulması nefrit tedavisinde kullanılır.
Çileklerin faydaları nelerdir?

Bununla birlikte, tıbbi amaçlı çok daha sıkYine de, Amur kadife çilek kullanılır; meyveler çok faydalıdır ve uygulamaları çarpıcı bir etki yaratmaktadır. Doğrudur, yeterince acıkırlar, bu yüzden onları tam olgunlaşma, hafif podvyav sonra yiyin.

  1. Soğuk algınlığının ilk belirtisinde geceleri çiğnemek ve ağızda yalnızca 1-2 çilek bir süre tutmak önerilir: bu, hastalığın gelişimini önlemek için yeterli olacaktır.
  2. Pelvik ve pnömonide çileklerin zararlı mikroflora üze- rinde olumsuz etkisi vardır. Çilek hazırlanması, tüberkül basil gelişimini bastırır ve öldürür.
  3. Amur kadife çilek tedavi için kullanılırdiabetes mellitus. Her gün üç ya da dört parça bir akşam yemeğinden sabah yemeğine kadar almaları gerekir. Aynı zamanda meyveleri su, çay, meyve suyu veya diğer içeceklerle içmek kesinlikle yasaktır. Çilek kırıldı ve iyice çiğnendi.

Bunun şifa verici özelliklerininbitkiler yalnızca halk ve geleneksel olmayan ilaç olarak tanınır, bu nedenle Amur kadife preparatlarını almaya karar verirken, öncelikle doktorunuza danışmalısınız.