histeroskopi sonrası taburculuk

Histeroskopi, uterus boşluğununrahim boşluğuna yerleştirilen ve fiber optikler aracılığıyla video kameraya veya monitöre iletilen bir histeroskopun cihaza girişi. Histeroskopi kontrolü altında, sadece uterus boşluğunun incelenmesi değil aynı zamanda tanı yöntemleri (endometrial biyopsi, endometrial poliplerin veya tek submukozal fibromatöz düğümlerin alınması) de yapılır. Ayrıca, eksik kürtaj kalıntıları kaldırılır veya tıbbi kürtaj yapılır; bu, prosedür sonrası boşaltmaların, prosedürde birlikte yapılan müdahaleyle doğrudan ilişkili olacağı anlamına gelir.

Histeroskopi - olası deşarj

Tanısal histeroskopi sonrası boşaltmauterus önemsiz. Prosedür oldukça travmatize olmasına ve kan kaybı için menstruasyonun ilk gününe denk düşen genellikle 1-2 gün boyunca lekelenen lekelenme.

Tamamlanmamış kaldırma prosedürünü yerine getirirken2-3 gün histeroskopi sonrası düşük, kanama ve minör bulaşma olasılığı. histeroskopi ilk gününden sonra bir tıbbi düşük vajinal kanama hafif olabilir ve sonra daha sonra sukrovichnye veya sarı akıntı 3-5 gün sonra ortaya çıkmaktadır.

Polip çıkarımı için histeroskopiden sonrauterin histeroskopi sonra endometriyal veya fibromlu lekelenme birimi önemsiz olabilir, ancak bu rahim kanaması gibi komplikasyonların cereyan edişi, bunlar çoğaldıkça 2 günden daha uzun sürer. Bu durumda, muhtemelen rahim ameliyat tekrarlanan veya hemostatikler ilaçlar tayin ve kanamayı durdurmak için rahim azaltır. histeroskopi sonrası Kahverengi akıntı, 2-3 gün için olası komplikasyonlar hakkında konuşurken bu zamanla güçlü ve bol ama olabilir. Ve prosedür minimal invaziv olmasına rağmen kadın doktor kontrolü altında olan bir kaç gün sonra.

histeroskopi sonrası kanama

Histeroskopi sonrası patolojik deşarj

Tahsise ne kadar devam edeceği hakkında konuşursakhisteroskopi, o zaman kanlı deşarjı tespit 2-3 gün norm bir varyantı ve diğer veya daha uzun süreli deşarj zaten olası komplikasyonlar vardır. Histeroskopi sonrası en sık görülen patolojik deşarj, uterus kanamasında olduğu gibi pıhtıla birlikte kanlı akıntıdır. Ancak, pürülan veya kanlı pürülan deşarj mümkündür; buna vücut ısısında bir artış ve alt karındaki ağrılar eşlik eder. Prosedürden sonra uterin boşlukta inflamatuvar sürecin gelişmesinden bahsederler ve anında tedaviye ihtiyaç duyarlar.