Servikal servikse neden olur

Adet dönemi arasında bir kadın hafif derecede kahverengi akıntıya ya da normal bir mukozal leukoreye kan damarı geliyorsa, muhtemelen uterusun serviksini örter.

Fizyolojik lekeler

Normalde, sağlıklı serviks kesilmemelidir,ancak mukoza hafif bir travma ile zayıf atılımlara izin verilir. Cinsel ilişki, jinekolojik muayene, vajinal sensörün ultrason muayenesi, intrauterin cihazın takılması veya çıkarılması sırasında olabilir.

Serviks kanaması halinde, bunların sebepleritahsisatların kurulması gerekir. Dışkı çıkışı öncesinde birkaç ay süreyle birkaç tıbbi prosedür gerçekleştirildiyse, örneğin diagnostik kazıma, histerografi, kürtaj serviks açıldığında hasar görmüş olabilir. Hasar gören dokulara enfeksiyon çabucak katılır ve zamanında başlamadığı takdirde ciddi inflamasyona neden olabilir.

Serviks patolojik deşarjı

Serviksin kapatıldığı birkaç nedeni vardır:

  1. Serviksin inflamasyonu veya servisit. Yaralanmanın arka planına karşı ortaya çıkabilirboynu ve bağımsız olarak, cinsel yolla bulaşanlar da dahil olmak üzere mantar, patojen bakteri gibi patojenik gerçeklerin mevcudiyetinde. Bu iltihap belirtileri telaffuz ettiği için fark edilmemiş bir kadın için geçemez. Servisit antibakteriyel ilaçlarla tedavi edilir, lokal antienflamatuar terapi ve hastalığın ortadan kaldırılmasının ardından patolojik taburcu kadını rahatsız etmemelidir.
  2. Servikal polip Bacakta benign bir tümör var. Küçük bir polip kendini hiçbir şekilde göstermez, ancak yüzeyinde zamanla kanamaya başlayan küçük ülserlerle kaplı olma özelliği vardır. Tedavi edilmemiş bir polip, ciddi kanamalara, infertiliteye ve kötü huylu bir rotaya yol açabilir.
  3. Servikal erozyon Genellikle incelendiğinde damlacıklar, ancak verebilirkanlı emprenyasyonlar ve olağan vajinal deşarj. Bunun nedeni, zaman zaman aşınmış yüzeydeki yaralar ve yaraların kanamasıdır. Erozyon her zaman kadın vücudundaki bir arıza belirtisidir. Her türlü cinsel enfeksiyon sonucu olabilir veya hormonal başarısızlığın bir sonucu haline gelebilir. Ancak erozyonun en tehlikeli etken maddesi servikal kanserin ana nedeni olan papilloma virüsüdür. Erozyon konservatif ajanlar ile tedavi edilir ve eğer bu yardımcı olmazsa ülserated servikal alanı çıkarın.

Görüleceği üzere, rahim ağzı kanaması nedenleriBirçoğu, hepsi zararsız değildir. Dolayısıyla neden neden krovit olduğunu tahmin etmek ve "ekstra" tahsisin jinekoloğa gitmek ve gerekli incelemeleri yapmak daha iyi olduğunu keşfetmek gerekli değildir.