serviksin düzenlenmesi

Serviks oluşumu cerrahi şeklidir.vajinal parçanın epitel bölgesinin displazisi ile iç boğazın bir kısmı ile çıkarıldığı müdahale. Yüksek derecede displazi (serviksin kanser öncesi durumu) olan hastalarda yapılır. Bu prosedürün asıl amacı, hastanın rahim ağzı kanseri olup olmadığını açıklığa kavuşturmaktır. Aşağıdaki hususlar göz önünde bulundurulacaktır: servikal konizasyonun iletilmesi tekniği, endikasyonları ve bunun hazırlanması.

Servikal displazi - konizasyon gösterilir mi?

Servikste patolojik bozukluklarkonizasyon - üreme çağındaki tanısı hemen hemen her ikinci kadın ama sadece% 10 operasyonel teknikler yürüten ihtiyacı vardır. Bu nedenle, konizasyon servikal erozyon ve sadece doktor displastik epitel değişiklikleri tespit edemez durumlarda gösterilen diğer kanser öncesi durumlar serviks ve vglublezhaschie tabaka veya tabakaların sadece (yüzey) etkiler. Aynı zamanda doktor yüzey deseni serviks epitel tabakasının altında ne kadar kötü olmadığını şüphelenen olur.

Servikal konizasyonun hazırlanması ve iletimi

Bu ameliyata hazırlanmak için hastanınflora ve atipik hücreler üzerindeki lekeler, grup ve Rh için kan, genel ve biyokimyasal kan testi, RW, cinsel enfeksiyonların varlığı için yapılan çalışmalar. Prosedürü yerine getirirken, hamilelik planlıyorsa da hastanın yaşı göz önüne alınmalıdır. İşlem bir hastanede genel veya lokal anestezi altında yapılır, süresi 5-10 dakikadır. Şu anda iki tür konizasyon kullanılır: lazer ve döngü elektrokonizasyonu.

Konizasyon prosedürü, olumlu özelliklerinin yanı sıra birtakım kontrendikasyonlara sahiptir: küçük pelvis ve teşhis edilmiş serviks kanserinde baskın gelişen bulaşıcı hastalıklar.