Serviksin elektronifikasyonu

Serviksin konikasyonunun yapıldığı operasyonuterus, cerrahi bir bıçak kullanarak lazer kullanarak veya bir elektrod kullanarak üç şekilde gerçekleştirilebilir (loop yöntemi). Serviksin diatermo elektrokonizasyonu serviksin bir kısmının bir bıçak elektrotunun yardımı ile patolojik bir odakla koni biçimli bir eksizyonudur. Dokular, ucu rahim tarafına bakan bir koni ile eksize edilir ve taban vajene doğrudur.

Serviksin cenozları nasıl?

Serviksin elektrokonvizyonu 1-3 gün sürermenstruasyon bittikten sonra. Davranışının endikasyonları serviks displazisi 2-3 derecede doğrulanacaktır. İşlem intravenöz anestezi altında yapılır. Hastanın vajinasında bir plastik ayna takılır (elektrik iletkenliği nedeniyle metal sokulamaz) ve kalçanın altına saçılma elektrotu yerleştirilir.

Serviks Lugol solüsyonu ile muamele edilir,hangi patolojik alanlarda boya yok. Anestezi için, lidokain servikse uygulanır ve epinefrin kanamayı azaltmak için kullanılır. Ardından, hasar görmüş dokulardan 3-5 mm kadar kolposkop kontrolü altında elektrot döngüsünü takın. Döngü yüksek frekanslı akımdan geçerek dokuların derinliklerine 5-8 mm daldırılır, kesilen kısım forsepsle çıkarılır ve daha sonra yaralarının kanaması kesilir. Serviksin dokuları mutlaka histolojik olarak incelenir.

Elektro tarçın serviks - sonuçlar

Kontrol yetersizliğinden dolayıElektrotların batırılma derinliği, en sık sonuçları electroconization kanama. uzun vadede sonuçları - kaba servikal yara oluşumudur. Aynı zamanda özellikle müdahalesi sonrasında bazı kuralları ile uyumsuzluk içinde işlemden sonra olası irinli iltihap vardır: bir ay süreyle seks spor düzenlemesini değil, sıcak bir banyo, hiçbir yüzme havuzu, sauna yapmayız için. İşlem sonrası olası lekelenme, tamponlar ve hijyenik ped sadece kullanamazsınız hangi.