servikal dilatasyon

Birçok kadın, servikslerinbazı hastalıklar? Serviküler kaldırma yalnızca acil durum göstergeleri varlığında yapılır. Bu tür müdahale ile serviks ve vajinanın üst kısmı çıkarılır ve serviksin bir kısmı çıkarılabilir. Uterus ve yumurtalıklar etkilenmez. Bu serviksin çıkarılmasından sonraki hamilelik anlamına gelir. Serviks kaldırmak için cerrahi laparoskopik olarak veya vajinal giriş yoluyla yapılır.

Operasyonun etkileri

Serviksin ilk önce çıkarılmasının sonuçlarıdönüş tekrar ameliyat riskini içermelidir. İlk ameliyattan sonra ligatürlerin kayması veya yetersiz hemostaz durumunda kanama başlayabilir. Uzun kanama ile operasyon tekrarlanır.

Serviksin çıkarılmasından sonraki sonuçların farklı olabileceği unutulmamalıdır. Her türlü enfeksiyöz komplikasyon gelişme riski vardır: sepsis, peritonit, hematom ile kızarıklık.

Daha sonraki sonuçlara taşımak mümkündür:

  • vajinal kubbe nekrozu;
  • vajinal kanama;
  • vajinal giriş yoluyla bağırsak ilmeklerinin prolapsusu.
Ameliyat sonrası cinsel yaşam

Çoğu bayan kaldırmadan sonra sekse inanıyorserviks aşağı kalır. Ancak, durum böyle değil. Bir kadının yeni durumuna adapte olması yeterlidir. Rahim, tüpler, yumurtalıklar ve rahim ağzı kaldırıldıktan sonra cinsel yakınlıkla gerçek sorunlar başlar (vajinal kuruluk, azalmış arzu). Serviks uterus çıkarıldıktan sonra bırakılırsa, orgazm test etme olasılığı kalır.

Serviks çıkarıldıktan sonraki hayat ilk seferindeOldukça farklı. Bir kadının tamamen restore edilmesi gerekir. Başlangıçta yasak cinsel yaşam, egzersiz, ağırlık kaldırma. Serviks alınması mümkün müdür ve aynı zamanda tamamlanmış kabul edilebilir mi? Evet, en önemlisi, iç kompleksleri yenmek mümkündür.