uterus çıkarıldıktan sonra cinsel ilişki

Zaten yaşayan bir çok kadınHisterektomi veya ne olduğu, rahim kaldırıldıktan sonra cinsel yaşamlarının ne olacağına, kendilerinin ve eşlerinin de aynı hisleri deneyimleyip hissetmeyeceğini düşünün.

Rahim çıkarıldıktan sonra cinsiyet ne zaman mümkün oluyor?

Ameliyattan sonra doktorlar cinsel yaşamdan kaçınmak için en az altı hafta önerir; zira dikişler ameliyat sonrası sıkılaştırılmalıdır.

Rahim çıktıktan sonra seksüel hisler

Uzak rahim sahibi kadınlarda cinsel yaşamsağlıklı kadın temsilcilerden farklı değildir. Tabii ki, bir histerektomiden sonraki ilk aylarda, bir kadın cinsel ilişki sırasında bir miktar ağrılar yaşayabilir, ancak nihayetinde boşa çıkarlar.

Dişi erojen bölgeler vajinanın duvarlarında ve dış genital organlarda bulunduğundan ameliyattan sonra uterusun alınması için yapılan seks de aynı zevki sağlamaya devam ediyor.

Eğer bir kadın uterusla birlikte çıkartılırsavajina, seks sırasında ağrı hissedebilir. Bir kadının uzantıları ile çıkarılan bir uterus varsa, orgazmı bırakmayı bırakabilir.

Bu durumda asıl sorun,Psikolojik yönü temsil etmek için daha fazlası. Histerektomi geçirmiş bir kadın rahatlamakta zorlanır ve bu nedenle de seks yapmaktan hoşlanmaz. Bu bağlamda, cinsel arzuyu azaltabilir. Diyetisyen tarafından önerilen hormon ilaçlarını almayan bir kadın, libido ile ilgili sorunlar hormonal bozukluklarla bağlantılı olarak ortaya çıkabilir.

Ancak kadınların çoğunluğu (yaklaşık% 75) muhafaza ederCinsel arzuyu aynı seviyede tutmak ve bazıları sık sık güçsüzleştirmekteler; bu sıklıkla, ameliyattan sonra rahatsız edici jinekolojik semptomların ve rahatsızlığın ortadan kaldırılmasından kaynaklanmaktadır.