rahim temizlendikten sonra taburcu olma

Uterin temizleme (kazıma) cerrahiUterus boşluğuna müdahale ederek uterin zarın bir kısmını çıkarmak için özel aletler kullanın. Bu ameliyat uterus boşluğunda polip varlığında şişme, inflamatuar süreçler, doğumdan sonra ve diğer durumlarda uterin kanama olan bir kadına reçete edilir.

Uterusun temizlenmesi operasyonu

Kazıma anestezi altında yapılır. Özel genişleticiler yardımıyla bir kadın rahim ağzını açar ve akut kaşık (kuret) rahim boşluğunu temizler. Ayrıca bu prosedür vakum emişi kullanılarak yapılır. Ameliyatın ilerleyişini izlemek için jinekologlar rahimdeki kadına uygulanan bir histeroskop kullanmaktadır.

Kür rejiminden sonra tahsisler

Bu vücuda bir müdahale olduğu için,uterusu temizledikten sonra izolasyon kaçınılmazdır. Ameliyat sonrası uterus kanayan bir açık yaraya benzemektedir. Kazımadan kısa bir süre sonra uterus kasılır ve kan ve kan pıhtıları salgılanır. Bu norm.

Temizlikten birkaç saat sonralekelenme daha hafif hale gelir. Boşaltma döneminde bir kadın fiziksel egzersizden kaçınmalı, tampon kullanmamalı, sauna, şırıngayı ziyaret etmelidir.

Çoğu zaman kadınlar kaç taneTemizledikten sonra serbest bırakın. Kanlı akıntı genellikle 6-7 gün sürer. Bunların hızlı sonlanması serviksin spazmını veya rahim boşluğundaki kan pıhtılarının birikimine işaret edebilir.

Yavaş yavaş kanama geçer ve kahverengimsiTemizleme sonrası deşarj yaklaşık 10-11 gün boyunca kaybolur. Genellikle, bazen de alt karın bölgesinde ağrı çeken hoş olmayan bir koku olmaksızın temizlendikten sonra kanlı, kahverengi, sarı boşalma normal kabul edilir.

Fakat bir kadın taburcu edilme özelliğinden şüphe ediyorsa, o zaman bir doktora danışmalısınız.