rahim laparoskopisi

Laparoskopi uterusun en az korunmuş olanıdırve endoskopik muayene güvenli yöntemleri, karın boşluğunda birkaç delikler gerçekleştirdi. Uterus Laparoskopi (örneğin bicornuat uterus laparoskopi gebelik olasılığını vücut şekline geri sağlar olduğu gibi) rahim malformasyonlarla, vücut yapılarının tümör varlığını atanır.

Laparoskopi ayrıcaendometriyozis teşhisi - küçük pelviste bulunan organların kaynaşmasına yol açan mikrosistlerin oluşumu ile endometriyumun rahminde proliferasyon. İnfertilitenin nedenlerini teşhis etmek için en doğru yöntem, uterusun ve eklerin laparoskopi yöntemidir.

Uterus laparoskopiden sonra rehabilitasyon 3-10 gün sürer. Hasta, alışılmış yaşam biçimine hızla geri dönebilir ve hatta bir gebelik planlamaya başlayabilir.

Uterin miyom için laparoskopi

Laparoskopik yöntem sıklıkla çıkarılırrahim ve yüzeyindeki neoplazmlar. Uterin miyom tanısı konursa, miyomatöz düğümün lenfomalarının çıkarılması, cerrahi müdahalenin en optimal varyantı gibi gözükmektedir. Bir yordamda birden fazla düğümü silebilirsiniz. Rahibe yaralanmaz ve fonksiyonlarını korur.

Laparoskopi ile rahim çıkarılması

Genellikle çıkarıldığı gösterilen hastalarAna üreme organı, rahim laparoskopiyi kaldırıp bırakmadığını merak ediyor. Nitekim, laparoskopi ile rahim ve yumurtalıkların çıkarılması, bu müdahale gerektiğinde en doğru işlemdir. Laparoskopi işlemi sırasında, pelvik organlar mükemmel şekilde görselleştirilir ve ağrı sendromu azdır. Laparoskopi ile uterusun alınması serviksi dokunmadan bırakarak yapılabilir, bu da kadınlar için her zaman daha kabul edilebilir bir seçenektir.

Rahim yumurtlaması için laparoskopi

Uterusun laparoskopi, pelvik tabanın atlanmasını ortadan kaldırmanıza izin verir. Bu, rahmin iner ve rahim destekleyen bağların dikilmesi için bir ihtiyaç olur;

rahim kanseri laparoskopisi

Yapay şeritleri dikmek için güçlendirinrahim Laparoskopi, bu manipülasyonları hastanın sağlığına minimal riskler ile yapmaya izin verir ve birkaç gün içinde operasyonun sonucunu değerlendirebilir. </ P>

Rahim kanseri ve laparoskopi

Uterusun laparoskopi şimdi aktif olarak kullanılırrahim kanseri tedavisi. Yüksek tümör çıkarma ve metastaz sonuçlarını garanti eden hızlı ve kansız bir operasyon, hastalığın gidişatının prognozunu iyileştirir ve uterin kanser gibi böyle bir rahatsızlığın üstesinden gelir. Buna ek olarak, laparoskopik girişim, tromboemboli ve postoperatif pnömoni riskini en aza indirmeye izin verir.