uterusun histeroskopisi

Histeroskopi manipülasyonlar çeşitli eşlik kontrol rahim boşluğuna temsil eder. Bu işlem sırasında şunları yapabilirsiniz:

  • miyomatöz oluşumların giderilmesi;
  • Kürtaj sonrası alınan fetal yumurta kalıntılarının yokluğunun kontrolü;
  • Çeşitli miyometriyum (polip) oluşumlarının giderilmesi;
  • cerrahi olarak gebeliğin kesilmesi, histeroskopi kontrolü altında;
  • biyopsi materyali alımı.

Bu manipülasyon ancak bir jinekologun muayene ve konsültasyonundan sonra histeroskop kullanılarak gerçekleştirilir.

Histeroskopik Tanı

Bazı durumlarda, doktor güçlük çekmektedir.Tanı. Bu, pek çok hastalık benzer bir klinik tablo var olmasından kaynaklanmaktadır. Bu gibi durumlarda, rahim histeroskopi tedavisi verilir, bundan sonra gerçekleştirilir. Bu tür hastalıkların örnekleri gebelik beklenen oluşmazsa, çünkü bunların endometriozis, açıklama nedenleri olabilir. Rahim histeroskopi IVF harcama önce birçok doktorlar tarafından reçete nedeni budur.

Manipülasyonun seyri

Uterus histeroskopisi yapmadan önce doktorlarhastayı dikkatli bir şekilde incelemek, patolojik süreçlerin varlığını değerlendirmek. Rahibe için histeroskopi yaptıran birçok kadın, uterusun histeroskopi için nasıl hazırlanacağı ve manipülasyonun atanmasından sonra ortaya çıkan ilk soru hakkında "Uterusun histeroskopisi yapmak acı" acaba bilmiyor mu?

Aslında kadınların bu konudaki tüm korkularıİşlem boş, çünkü boşuna. Uterus boşluğuna manipülasyon yapılırken, sonda odanın sabitlendiği bir sonda yerleştirilir. Oluşturduğu görüntü monitörde görüntülenir. Bu sayede, uterus boşluğunun histeroskopisinden sonra, tüm manipülasyon video kontrolü altında yapıldığından ve uterus boşluğunun duvarlarını travmatik hale getirme olasılığını hariç tuttuğundan, sonuçlar hemen hemen yoktur. Rahimun histeroskopisi ile, başlangıçtan önce uygulanan intravenöz olarak genel anestezi uygulanır.

Uterin miyomlarda histeroskopi

Bu yöntem sıklıkla şu durumlarda kullanılır:uterus boşluğunda ortaya çıkan çeşitli oluşumların giderilmesi. Myoma bir istisna değildir. Erken çıkartma operatif bir yöntemle gerçekleştirildi, erişim abdominal bir boşluk vasıtasıyla yapıldı. Histeroskopi, bir kadının rahim kesilmediğinden dolayı kendisinden sonra çocuk sahibi olmasını sağlar.

Histeroskopinin Avantajları

Bu manipülasyonu teşhis amacıyla yapmak bir takım avantajlara sahiptir:

  1. Daha güvenli bir yöntem, uterus duvarlarının bütünlüğünü bozma ihtimali yoktur.
  2. Malzemeyi biyopsi almadan önce görsel muayene ile mukozanın durumunu gerçekten değerlendirebilmenizi sağlar.
  3. İşlenmemiş alanların görünümünü hariç tutan, video kontrolünde sıyırma yapılmasına olanak tanır.
etkileri

Nadir durumlarda, bazı kadınlar gözlemlemektediruterusun histeroskopiden sonra görülen vajinal akıntı. Bu, bu manipülasyonun uterusun mukoza tabakasına zarar verebileceği, bunun sonucunda da

uterusun histeroskopiden sonra taburcu olma

bir seçim görüntülenir. Bol değildir ve genellikle ertesi gün ortadan kaybolurlar.</ P> komplikasyonlar

Sonra komplikasyon olasılığıUterusun histeroskopisi en aza indirilir. Nadir durumlarda enfeksiyon gelişebilir. Görünümünü önlemek için, hastanın rahim histeroskopisi sonrasında aldığı doktor tavsiyelerini takip etmek gerekir.

Çoğu durumda, alt karın bölgesinde ağrı ilaçlarının güçlü belirtileri olan bir günlük, iki günlük acı hissi oluşur.