bakire vajinası

Bildiğiniz gibi cinsel aktivitenin başlangıcı ile birlikteBir kadının üreme sistemi bazı değişiklikler geçirir. Her şeyden önce hafifçe değişen bir vajina aittir. Şimdi, üreme sisteminin bu organına yakından bir göz atalım ve özellikle, bakire vajina yapısının özelliklerine değineceğiz.</ P> Kızlarda vajina yapısının özellikleri

Yani, yeni doğmuşYeni doğan kızlar, bu vücudun uzunluğu sadece 3 cm.Ayrıca, vajina girişinin kendisi çok derin ve pratik olarak dikey bir yönde. Görünüşe göre bir huniye benziyor.

Vajinanın duvarları birbirine yakından bitişiktir. Tüm bunlar, küçük pelvisin kas aparatının hala çok zayıf olması gerçeğidir. Yaklaşık olarak 1 yıl, vajinanın uzunluğu yaklaşık 1 cm artar.

Bu vücutta yalnızca 8 yaşındayken tespit edilebilirherhangi bir kadın vajinanın özelliği olan katlama olarak adlandırılan. Bu, emek sürecinde vücudun boyutunda yaptığı değişikliklerden ve kadınlarda cinsel ilişki sırasında ortaya çıkmaktadır.

Bir bakirein vajinal büyüklüğündeki en büyük artış yaklaşık 10 yıl başlar ve zaten 12-13 yıl boyunca 7-8 cm'dir.

Vajina pubertenin başlangıcıyla nasıl değişir?

Vajinanın nasıl göründüğünden bahsedecek olursakBakire, daha sonra yapısında belki de tek özellik - kızlık zarının varlığı. İç genital organları harici organlardan koruyan ve patojen mikroorganizmaların kendilerine girmesini önleyen bu mukozal septumdur. İlk cinsel ilişki sırasında genellikle küçük bir kan tahliyesi eşliğinde bu oluşumun yırtığı görülür.

Bakire vajinaya nasıl girdiğiyle ilgili konuşursak, kural olarak, seks yapan kadınlardan daha küçüktür.

vajina vajinası nasıl görünüyor

Genel olarak, bakirin vajinası ve zaten deneyimliKadınlar çok farklı değiller. Büyüklüğü daha büyüktür, bu nedenle çocuğun doğumundan sonra bile uzunluk biraz yükselir. Kadınlarda çok miktarda bez bulunduğundan, nemlendirme için gerekli olan mukus yağlayıcı miktarı daha yüksektir.</ P>

Böylece, anaBöyle bir üreme organında vajina gibi değişiklikler kadın vücudun genital fonksiyonunun sağlanması yönünde gerçekleşir. Bu, ilk etapta boyutunun arttırılmasıyla ve bu organda meydana gelen değişikliklerin etkisi altında hormonal sistemin çalışması sayesinde yapılır.