Kan aylık sonra

en az bir kez bir ömür boyu kadınların yaklaşık% 30ay sonra tekrar kanama başlamadan bir durumla karşı karşıya. Bu durumda çoğu kadın korku hissediyorum, ama kanın bazen ara sürümü içeriklerini normaldir seçenektir.</ P>

Bu yazıda, durumlar vardır neden dediğimde bu normaldir ve bazı durumlarda asla doktor acilen ele almak gerekli olduğunu adetin bitiminden sonra kan,. edecektir


Neden döneminden sonra kan?

Eğer yaklaşık kan sadece biraz varsaHaftada menstruasyon sonra, muhtemelen sıradan intermenstruel kanamadır. Normalde, 10-16 gün döngüsü başlar ve mukus kan çizgili temsil edebilir. Böyle tahsisat 3 günden fazla sürmez ve özellikle endişe kadınları neden olmazlar. Bu durumda, yalnızca ultra ince astarlı külotlar kullanmak gerekir.

Böyle bir durum için ihtiyaç duyulmasını gerektirmezJinekolog, kısa bir süre sonra kendiliğinden çalışır. Diğer tüm durumlarda, bir ay sonra uzun süre kan kız ve alt karın çeker, özellikle de doğum öncesi kliniğine başvurmak gerekmektedir. teftiş ve detaylı bir inceleme yaptıktan sonra, doktor adetin sonra kandan salgılarının aşağıdaki nedenleri ayarlayabilirsiniz:

  • endometriyoz;
  • miyom;
  • kistler ve polipler;
  • neden aylık sonrası kan

    cinsel organlar mekanik hasarı;
  • disfonksiyonel rahim kanaması;
  • enfeksiyon.

Son olarak, kanın ayrılması herhangi damarlarıadetin sona ermesinden sonra hemen içeren döngü, faz servikal kanser ve diğer kanserleri gösterebilir. hemen hemen kendinizi iyi hissetmiyorsanız olarak doğum öncesi klinik irtibata geçiniz - habis tümörlerin tedavisinde olduğu gibi doktor ziyareti çekmeyin, çok önemli zamanında teşhistir.