Uterin semptom belirtileri

Rahim ihmali ve sarkması en fazla olanıdırrahim vajinaya inen veya genital bölgede uzanan sık patolojilerdir. Doğumdan sonra uterusun düşmesi veya bırakılması oldukça sık görülür. Rahim ihmalinde birinci derecede hoş olmayan hisler olmayabilir ve aylık kadından önce çeken ağrıları dikkate almaz. Uterus ihmalini erken bir aşamada tedavi etmezseniz, ilerleyecek ve prolapsı sağlayacaktır.

Kadınlarda uterin prolapsus nedenleri

Kadınlarda uterusun kaybedilmesinin nedenleri şöyledir:

  • pelvik taban kaslarının zayıflığı;
  • şiddetli doğum sırasında küçük pelvisin kas ve bağlarının travmatize edilmesi;
  • pre ve menopoz sonrası kadınlarda östrojen düzeyinde azalma;
  • Konjenital anomali, pelvik tabanın kas ve ligamentlerinin yapısındadır.

Rahim sarkması - Belirtileri

Rahmin 3 derece yumurtlaması vardır:

  1. Birinci derecede rahim aşağıya doğru yer değiştirir, ancak serviks vajinadır.
  2. İkinci derece serviks vajina girişinde bulunur ve uterus vajinada bulunur. Bu durum uterusun eksiksiz bir kaybı olarak kabul edilir.
  3. Rahmin tam prolapsusu, vajinal duvarların dışa dönük olduğu ve uterusun genital yarıkın altında bulunduğu üçüncü dereceye karşılık gelmektedir.

Uterus prolapsusunun ana belirtileri şunlardır:vajina duvarları ile tanımlama prolabe rahim. tam bir kayıp karakteristiği için mesane ve rektum ihmal ve bir sonuç olarak, idrar ve dışkılama ihlali, ağrı alt sırt ve sakrum olarak.

Zamanlamanın başladığına karar verilebilirkonservatif tedavi uterin prolapsusun mükemmel bir şekilde önlenmesidir. Bunu yapmak için, pelvik tabanın kaslarını güçlendirecek ve rahmin yumurtlama sürecini durduracak özel bir egzersiz seti (Kegl egzersizleri). Geniş kapsamlı vakalarda, bir kadına cerrahi tedavi önerilmektedir (uterusun alınması).