servikal dilatasyon

Onu takip eden her kadınyılda en az iki kez bir jinekoloğu ziyaret etmenin gerekli olduğunu bilir. Maalesef, bu kuralın tümü izlenmiyor ve daha sonra doktorun teşhisine çok şaşkınlar. Ve sonuçta, hastalığın erken safhalarında hitap ederken birçok sonucun önüne geçebilirsiniz.

Örneğin, hastalığı "serviks kanseri" ni duymamış olanrahim mi? " Jinekolojide en sık ve tehlikeli onkolojik hastalık budur. Fakat, diğerlerinin yanı sıra iyileştirilebilir ve böylece serviksin çıkarılmasını önler.

Serviksin çıkarılması yalnızca ile değil,malign tümör değil, aynı zamanda konservatif tedavi yardımcı olmazsa birtakım başka hastalıklarda da görülebilir. Hasarlı servikal dokuların kısmen çıkarılması da yaygındır.

Serviks kaldırmak için ameliyat gerekli mi?

Bu sorunu tartışırken,psikolojik faktör. Genellikle uterusun tamamen alınmasından sonra bir kadın boynu olan bir kadın doğuramaz. Doğal olarak, bunu herhangi bir kadın için fark etmek travmedir. Ancak, hastanın hayatını kurtarmak söz konusu olduğunda, serviksin çıkarılması konusu, kural olarak, operasyonun lehine kesin bir şekilde kararlaştırıldı.

Tanıya bağlı olarak, serviksi tamamen çıkarmak mümkün değil, sadece serviksin bir kısmını çıkarmak mümkün değildir. Bu, bir kadının doğum yapabilme yeteneğini korumak için yapılır.

Rahimi çıkartırken serviksin çıkarılması gerekiyor mu?

Rutin denetimleri gözlemlediğinizde,Hastalığın erken dönemleri rahim ağzında değil rahim gövdesinde uterusun kendisini kaldırabilir ve rahim ağzını terk edebilir (doğum öncesi). Serviks alınması veya korunması kararı ancak çok sayıda analizden sonra ve hastalığın gelişme riski göz önüne alınarak alınır. Kaldırma ameliyatla yapılır.

Bu sayı sadece doktorla birlikte çözülür. Bazı ülkelerde, kadınların genital organlarının kanser gelişimini azaltmak için 50 yıl sonra kadınların rahim ağzının önleyici (profilaktik) alınması yapılmaktadır. Bu, herhangi bir organda tümör hastalıklarının gelişimine genetik faktörler veya vücudun yatkınlığı varsa daha sık yapılır.