kikatrik deformite

Serviksin skatrik deformitesi şu şekilde tanımlanır:Serviks ve servikal kanalın anatomik konfigürasyonundaki değişiklikler. Bu tür değişiklikler nadiren birincil, yani konjenitaldir. Genellikle rahim ağzındaki yara izleri, doğumdan sonra veya kadın üreme sisteminin organlarında cerrahi müdahaleler sonrasında ortaya çıkar.

Servikste sikatrisyel deformitenin nedenleri

Yakın zamana kadar, büyük bir çocuğun doğumu (ağırlık3,500 g'dan fazla) gurur duymak için bir fırsattı ve yenidoğanın kahramanca sağlığını öngördü. Bugün dünyadaki ebe alarmı çalıyor. Büyük ve devasa çocukların doğum sıklığı hızla artmış ve maternal travmatiği hızla arttırmıştır. Doğum yaparken rahim ağzının kopması var, dikişlerin yara üzerine üst üste binmesi gerekiyor ve yara izi ile iyileşiyor.

Yara, sağlıklı bir serviks dokusundan keskin şekilde farklılık gösterirrahim Esnek değildir, kaba, boyunun şeklini değiştirir. Takip eden gebeliklerde serviks için yeniden yaralanma ve cerrahi müdahale ihtiyacı riski vardır.

Servikal yara değişikliklerinin diğer nedenleriCerrahi kürtajlar ve doktorların servikste müdahalesi. Bunun nedeni istenmeyen gebelik, enfeksiyon, fetüs gelişim anomalileri, erozyon, kanser öncesi servikal yapılar, polipli olabilir. Bu vakaların her birinde, sonuç servikal servikstür.

Skar servikal deformitesinin tedavisi

Skar servikal deformitesinin tedavisigerekli cerrahi becerilere sahip deneyimli bir jinekolog tarafından gerçekleştirilir. Terapi taktiklerini belirlemek için hasta, genel klinik metodlara ek olarak radyasyon teşhis yöntemleri (bir jinekolojik ultrason dahil) ve olası biyopsi ile kolposkopi de dahil olmak üzere tam bir muayene yapılmalıdır. "Sekatrik siyatik deformite" teşhisi doğrulanırsa, doktor servikal plastik cerrahi olarak adlandırılan bir ameliyat planını ana hatlarıyla çiziyor.

Serviksin sinatrik deformitesiBir sonraki gebeliğin komplikasyonlarını tehdit eden ciddi bir patoloji. Bu nedenle, serviksin sikatrisyel deformitesinin tedavisinin ertelenmemesi gerekir, bunun bir uzman tarafından müteakip denetimi ile birlikte tam olarak yapılması gerekir.