uterus çıkarıldıktan sonra taburcu olma

Bazen bir ihtiyaç var olurrahim kaldırılmasında. Genellikle uterus yumurtalıklar ve fallop tüpleri ile birlikte çıkarılır. Bir komplikasyon olarak uterus çıkarıldıktan sonra lekelenme olabilir.

Uterus çıkarıldıktan sonra kan akışı -normal bir fenomen. Bir ay, hatta bir buçuk ay sürebilirler. Buna ek olarak, yumurtalıkların fonksiyonu restore edildiğinde aylık olarak da ortaya çıkabilirler.

Uterus çıkarıldıktan sonra deşarj - nedenleri

Organizma normal olarak çalışmaya devam eder, çünküböylece bir kadının vücudu fizyolojik değişiklikler aylık olarak oluşabilir. dişi seks hormonları ve serviks üzerindeki etkilerinin üretimi - Kahverengi akıntı rahim kaldırıldıktan sonra yumurtalıklar ve serviks nedeniyle doğal bir fizyolojik süreç var olduğu gerçeğine, etkilenmedi eğer.

Fizyolojik olmayan bulgular,operasyondan sonra ciddi komplikasyonların oluşması, enflamatuar süreç ile birlikte uterus iç yapılara kaldırıldığında uygulanan dikişin bütünlüğünün ihlali ile.

Uterus çıkarıldıktan sonra patolojik deşarj

Endişe sebepleri şunlardır:

  1. Uterus çıkarıldıktan sonra deşarj artarsa ​​derhal bir doktora görünmelidir. Bir anket yapmak, sebebi bulmak ve teşhis etmek zorunda kalacak.
  2. Parlak kırmızı deşarj önce kadını uyarmalıdır. Emisyonların bol olması, yani contaları her saatte bir veya iki saatten daha fazla değiştirmeniz gerekiyorsa, bu özellikle önemlidir.
  3. Büyük pıhtıların bulunması çok ciddi bir komplikasyondur. İç kanamayı gösterebilir.
  4. Uterus çıkarıldıktan sonra pürülan taburculuk, belirgin bir tatsız koku eşlik ederse, bir kadını derhal doktora götürmesi gereken şeydir.