servikal amputasyon

Bugüne kadar çeşitli yollar varServiks amputasyonu gibi bir operasyon yürütmek. Her şey patolojik sürecin bulunduğu yerde cerrahi müdahale gerektiren yere bağlı. Örneğin mevcut foliküler hipertrofi tipiyle doktorlar genellikle sadece vajinal parçanın kesilmesini uygularlar. Bu durumda uterus boğazının her iki dudak şeklindeki kama şeklindeki eksizyonları üretilir.

İşlem türleri
  1. Servikste koni amputasyonuEndokervit ile yapılması gereken bir ameliyat. Bu hastalığa çoğunlukla tekrarlayan serviks polipleri eşlik eder.
  2. Uterus boynunun uzaması ile sonuçhipertrofinin ortaya çıkışı olan uterus seksüel fissürden çıkıyor ve prolapsusun ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda serviksin yüksek bir amputasyonu yapılır.
  3. Gebelik, uterin boynun böyle amputasyonundan sonra.artık gelmiyor. Bu nedenle, operasyon başta doğurganlık çağını bırakmış kadınlarda veya daha fazla çocuk sahibi olmayı planlamıyorsa yürütülür.
  4. Servikal displazi ile amputasyon, ancak hastalığa bir kadının hayatını tehdit eden tümörlerin ortaya çıkışı eşlik ediyorsa yapılır.
  5. Mevcut hipertrofi ve anatomik deformiteler ile servikal uteruslar Sturmdorf'a göre kesilir.

Servikste amputasyon yapılırken kanama olabilir, bu da karmaşık bir işlemin sonucudur.

eğitim

Ameliyattan önce, amacıserviksin amputasyonu, tüm vajinal operasyonların karakteristik eğitimi, eğitimi. Servikal kanaldan artmış sızma ile vajinanın veya tıbbi solüsyonların kullanıldığı bir banyoda şırınga önermektedir.