kadınlarda pürülan taburcu nedenleri

Pürülan deşarj, kural olarak sarımtıraktırveya yeşilimsi bir renk. Tutarlılık açısından kalın. Genellikle fiziksel egzersizle güçlenir ve alt karında kızarıklık ve uterusun palpasyonu eşlik edebilir. Şiddetli seyir halindeyken alkollüdür. Pürülan akıntıların başlıca nedeni, enfeksiyöz doğadaki iltihaplanma sürecidir. Genellikle cinsel yolla bulaşan hastalıklardan dolayı gelişir.

Pürülan deşarjlar ne olduğundan dolayı?

Niçin pürülan akıntı olduğunu anlamak için,kompozisyonlarına göre ne olduklarını anlamaya yardımcı olur. Aslında, bu salgılar lökositlerin birikimi, yani insan vücudu için yabancı bakterilerin yokedilmesiyle ilgili hücrelerdir. Patojen mikroorganizmalar temasa girdiğinde, bağışıklık sisteminin koruyucu mekanizmaları harekete geçirilir. Böylece, kadının vücudu enfeksiyonla baş etmeye çalışır.

Pürülan deşarj nedeni inflamatuar lezyonlar olabilir:

  • servikal kanser;
  • vajina;
  • rahim;
  • Fallop tüpleri;
  • yumurtalık.

Pürülan deşarj ne zaman görünebilir?

1. Adet sonrası pürülan akıntı en sık olarak eşlik eder:

  • Trikomonas ve gonore kolpitisi;
  • cinsel organları etkileyen akut bakteriyel enfeksiyon;
  • apendikslerin kronik iltihabı.

2. Doğum sonrası dönemde, genital bölgede normalde kanlı akıntı vardır. Ancak doğumdan sonra pürülan deşarj her zaman bir enfeksiyöz ajanın verilmesiyle ilişkili komplikasyonların gelişimini gösterir. Çocuğun doğumundan sonra uterusun endometriyumu kademeli olarak eski haline getirilir. Bu dönemde mukoza, bakterilerin "kolonileştirilebileceği" bir yara yüzeyi ile temsil edilir. Sonuç olarak doğum sonrası endometrit gelişebilir. Aynı nedenden dolayı kürtaj sonrası pürülan akıntı oluşur.

3. Cerrahi doğumdan sonra komplikasyon riski artar. Ameliyattan sonra iyileşme sürecini uzatan, sezaryen sonrası pürülan deşarj görünümü de dahil olmak üzere hariç tutulmamıştır.

4. Çıkardıktan sonra iyileşme süresi boyunca

pürülan deşarj nedeni

rahim pürülan akıntıya sahip olabilir, ancak postoperatif bir yara alanında. Vajinadan kanlı bir sıvı da salınabilir. </ P>

5. İdrar sırasında pürülan deşarj, üretranın akut enflamasyonunu gösterir. Vajinadan komşu organlara enfeksiyöz sürecin yayılması ile cinsel yolla bulaşan hastalıklar olabilir.

6. Üretradan pürülentöz deşarj, vajina daima bulaşıcı ve iltihaplanmanın bir işaretidir. Dolayısıyla, bu durum, patojeni tanımlamak için ayrıntılı bir incelemeyi gerektirir. Bu hastalığın tedavisinde ayrılmaz bir parçası antibiyotiktir.