servikal kanser

Herhangi bir kanser hastalığıtrajedi bir kişi ve rahim ağzı kanseri - istisna değildir. Bu hastalığın tedavisinde ciddi ilerleme kaydedilmiş olmasına rağmen tıpta, kadınlar için ciddi sonuçlara yol açmayacak bu soruna henüz ideal bir çözüm bulunmuyor.

Çoğu zaman, rahim ağzı kanseri için cerrahi geçirmiş kadınlar, gebelik mümkün ise, bundan sonra seks hayatlarını ne olacağını endişe ediyor.

Serviks kanseri cerrahi tedaviden sonra komplikasyonlar

  1. Rahibe bitişik bulaşırkenBir kadındaki organlar yalnızca rahim ağzı ve uterusun gövdesi değil aynı zamanda vajinayı (veya bir kısmını) mesane veya bağırsağın bir kısmından da çıkarabilir. Bu durumda, üreme sisteminin restorasyonu bir soru değil. En önemlisi, bir kadının hayatının korunmasıdır.
  2. Sadece üreme sistemi etkileniyorsarahim, vajina ve yumurtalık kaybıyla durum karmaşık hale gelebilir. Ancak her durumda, doktorlar olabildiğince çok üreme organı tutmaya çalışıyorlar.
  3. Hastalığın ikinci aşamasında rahim kesilebilir, ancak yumurtalıklar korunmaya çalışılarak hormonal arka planda bozulma olmaz.
  4. Hastalığın başarılı bir sonucu yalnızca serviksin çıkarılmasıdır. Bu durumda, kadın ameliyattan sonra tamamen iyileşebilir.
  5. Serviks kanseri sonrası cinsel ilişki, kadının vajina olması ya da samimi plastikler yardımıyla restore edilmesi durumunda mümkündür.
  6. Eğer bir kadın uterusu tutarsa, o zaman, bir kurtarma kursuna girdikten sonra, hamilelik ve doğum hakkında düşünebilir.
  7. Uzak bir rahim ile doğumlar doğal olarak imkansızdır, ancak yumurtalıkların korunması ile bir kadının cinsel çekimi ve cinsel yaşamı etkilenmeyecektir. Rahim çıkarıldıktan sonra cinsel ilişki fizyolojik olarak mümkündür.

Her durumda, ameliyat edilen kadınrahim ağzı kanseri ile bağlantı, iyimserliğini kaybetmemeli, çünkü tam yaşam dönme fırsatı yalnızca kendine bağlı, asıl önemli olan bunun için güç bulmak.