vajinadan kahverengi deşarj

Bir kadının taburcu olduğu zamanlar vardırKahverengi rengin vajinasından. Bu tür kanlı akıntı, vajinal sekresyonlarla karıştı. Kahverengi sekresyonlar normunda bir kadın olmamalı, görünümleri hastalığın bir işareti haline gelebilir.

Kahverengi vajinal akıntı nedenleri

  1. Koyu kahverengi deşarj seçeneğiDöngü başlangıcındaki vajina, bazı kontraseptif ilaçların kullanımı ile mümkündür. Hormonal preparatlar kahverengi sekresyonların bulaşmasına yol açabilir, ancak ilacın alınmasından 2-3 ay sonra genellikle kaybolurlar.
  2. Koyu kahverengi vajinal akıntı oluşumunun bir diğer nedeni, cinsel aktivite yokluğunda birkaç gün sonra kaybolan cinsel ilişki sırasında serviks veya vajina travmasıdır.
  3. Bazen kahverengi seçimlerhormonal olgunlaşma döneminde az miktarda veya menopoz başlangıcı ile birlikte, neden genellikle hormonal bozukluklardadır, ancak görünümleri bir kadının muayene edilmesine olan ihtiyacı gösterir.
  4. Devrenin ortasında, kahverengi sekresyonlar yumurtlama sırasında ortaya çıkarken, aynı zamanda gebelik oluştuğunda döllenen bir yumurtanın implantasyonu sırasında ortaya çıkar.
  5. Aylık kahverengi boşalma döneminin arifesinde endometriozis, serviks erozyonu ile ortaya çıkabilir.
  6. Bazen menstrüasyon öncesi kahverengi, erken adet kanamasının bir işaretidir.
  7. Döngünün herhangi bir zamanında, bu salgılar rahim malign tümörlerinde çok sayıda görülebilir.
  8. Bazen, jinekolojik muayene veya servikste küçük cerrahi müdahalelerden sonra lekelenme meydana gelir; bunlar genellikle yetersizdir ve birkaç gün sonra kaybolur.

Gebelik sırasında kahverengi deşarj

Gebelik sırasında kahverengi deşarjhem koryonik ayrılmayı hem de düşük yapma tehdidini gösterebilen olumsuz bir belirti ve embriyonun ve düşükün ölümü başladı. Kahverengi ayırma, yeni bir işlem olmaktan ziyade uzun vadeli bir belirtiyi göstermek olasıdır, ancak erken safhalarda bu tür salgıların ortaya çıkması hamilelikte bir patolojiyi ve bir jinekologa danışılması ihtiyacını belirtir.

Genellikle, bir tehdit ve düşük düştüğünde, doktorembriyonun hayatta olup olmadığını ve dışkının ortaya çıkış nedenini belirlemek için ultrason atar. Gebelik sonlarında, kahverengi deşarj, plasentanın erken bir dekolmanı ve fetal ölüm ve uterin kanama olasılığını ve servikal hastalığı gösterebilir. Serviks servikal kanaldan mukus fişi çıkışı sırasında bazen kahverengi taburcu doğum arifesinde görülür.