yumurtalık kistinin çıkarılması

Uzun bir süre sonraYumurtalık kistlerinin tıbbi tedavisi, hiçbir sonuç, bir ameliyat prosedürü uygulayarak çıkarılmasına başvurmaz. Bu durumda, yumurtalık kisti uzaklaştırılmasına yönelik çeşitli yöntemlerin seçimi doğrudan yumurtalık kistinin büyüklüğüne ve lokalize olduğuna bağlıdır.</ P> Laparoskopi ne zaman uygulandı?

Over kistinin laparoskopik olarak alınması,belki de bu patoloji için en sık uygulanan ameliyattır. Bu yöntem, organın işlevini tamamen yerine getirmenizi sağlar ve kadına anne olma şansı verir. Bu tip cerrahi, yumurtalıkta yalnızca küçük bir bölümün etkilendiği durumlarda yapılır. Ameliyatın özü, kist kapsülünün eksizyonuna indirgenir ve dokunun sağlıklı kısmı dokunulmaz kalır. Dahası, bu yöntem daha az travmatiktir ve ameliyat sonrası iyileşme süresi çok daha azdır. Tümü ameliyat sırasında etkilenen yumurtalıklara erişimin küçük bir delikten geçmesi gerçeğidir, işlem sonrası izi neredeyse bırakmaz. Ayrıca, bu yöntem, klasik bir işlem durumunda nadir olmayan komplikasyon olasılığını azaltır.

Over kistinin çıkarılması için bir yöntem olan kistik ameliyat

Bununla birlikte, hiçbir şekilde kullanımına izin verilmezpatolojiyi kontrol etmek için yukarıda tarif edilen yöntem. Bazı vakalarda, yumurtalık kistini çıkarmak için kaviter bir operasyon gerçekleştirilmesi gereklidir. Bu vakalarda vücudun büyük bir kısmı etkilenir ve patolojiyi tedavi etmek için tek seçenek kısmi rezeksiyon veya yumurtalıkların tamamen çıkarılmasıdır.

Böyle bir operasyon,yumurtalık, hangi cerrah ön karın duvarında bir kesim üretir. Genellikle, etkilenen yumurtalık patolojisinin yalnızca bir kısmı kaldırılır. Bununla birlikte, ameliyat geçiren kadının yaşının artık doğum izni yoksa veya artık çocuk sahibi olmayı planlamadığı durumlarda, tam yumurtalık uzaklaştırması yapılır. Bu gibi durumlarda, iyileşme süreci oldukça uzun sürmektedir ve hormonal ilaçlar almadan yapmaz.

Lazer kist çıkarımı - yenilikçi bir tedavi yöntemi

Son zamanlarda giderek daha fazla popülerlikyumurtalık kistinin lazerle çıkarılması. Bu yöntem laparoskopiye çok benzer, ancak tek fark, neşterden ziyade bir lazerin bir rezeksiyon aracı olarak işlev görmesidir. Dahası, kist çıkarımı gerçekleştiren bu yöntemle, postoperatif kanama olasılığı çok düşüktür çünkü Patolojik oluşum giderildiğinde aynı anda pıhtılaşma meydana gelir, yani Sahada kurulan yaranın "koterizasyon" u meydana geldi.

Yumurtalık kisti hamilelik sırasında çıkarıldı mı?

Mevcut gebelikte yumurtalık kistinin çıkarılmasıSadece özel endikasyonlara harcadık. Patlamaya yol açabilen ve kanamaya neden olabilecek boyutta patolojik oluşumda keskin bir artış varsa, bir işlem gerçekleştirilir.

Aynı zamanda cerrahi için en uygun zaman

yumurtalık kistinin laparoskopik olarak alınması

Bu duruma müdahale 16 haftadır. Bu zamana kadar plasenta progesteronunun üretimi artmakta ve uterus miyometriyumunun kontraktilitesini azaltmakta ve uterusun tonusunda azalma sağlamaktadır.</ P>

Operasyonun kisti çıkarmadaki neticeleri nelerdir?

Kaldırmanın en talihsiz sonucuYumurtalık kistleri belki de infertilitedir. Bu nedenle birçok kadın bu operasyondan korkuyor. Ayrıca, genellikle ameliyattan sonra, yumurtalıkların normal işleyişini bozan sivri uçlar vardır.