Aktif dinlenme

Günümüz dünyasında, hareket ve acele dolu,Bir çok kişi aktif pas pasif tercih eder. Açıktır ki, fiziksel emek yapmaktan çok TV önünde bulunan kanepede yatmak daha kolaydır. Daha kolay, o zaman daha kolay, ama daha kullanışlı mı? Aktif dinlenme vücudu sarar ve güç verir ve pasif bir şekilde dinlenirken, bir kişi hareketsiz hale gelir ve doğal olarak tüm yaralar dışarı çıkar.

Aktif tatil - ne oldu?

Aktif dinlenme, bir rekreasyon çeşididir;Bir kişi bedensel egzersiz yardımı ile birikmiş yorgunluğun yükünü kaybedebilir. Birçok kişi, aktif olarak dinlenmeksizin iş yerinde yorgun olduklarını söyleyebilir; evde vakit geçirmek ve istediklerini yapmak daha kolay ve keyifli oluyor. Bilim adamları uzun zamandan beri, aktif dinlenme ile bir gücünü birkacına daha hızlı bir şekilde geri kazanır ve tüm sistemler kesintisiz olarak çalışmaya başlarlar.

Aktif dinlenme - artılar

Aktif rekreasyon artıları büyük miktarda,her yaşta yararlı olması ve türlerinin bolluğundan hoşnut olması çok önemlidir. Doğadaki aktif boş zaman en kullanışlı ve keyifli olanlardan biridir ve avantajları çok daha fazladır.

  1. Aktif dinlenme ve spor, her şeyden önce,Vücudumuz için böylesine önemli bir hormon salınmasına katkıda bulunun - adrenalin. Vücudun fazla "yük" ten kurmasına izin veren en güçlü yağ yakma özelliğine sahiptir.
  2. Bu tür dinlenme, kişinin fiziksel aktivitesini artırmaya ve formu geliştirmeye yardımcı olur. Dolayısıyla tüm çalışma haftası için mükemmel bir ruh hali ve hoş bir ikramiye olarak - kas tonu ve güzel vücut.
  3. Çeşit. Çok çeşitli rekreasyon vardır ve genç olsanız ya da yaşlı olsanız da, her zaman sevdiğiniz şeyi seçme fırsatı vardır. Hedefiniz - büyük bir dozda adrenalin almak için - aşırı spor dalına girmektir.

Aktif dinlenme

Aktif rekreasyon

Ana ve belki de tek dezavantajBu yadsınamaz - açık hava etkinlikleri tehlikeleri. egzersiz yapılması, özellikle aktif bir kış tatili için, her zaman yaralanma riski vardır, ancak önlem almak ve aşırıya yoksa - Eğer korkunç sonuçları olmadan sadece iyi bir ruh hali ve uzun süre enerji yükü almış olabilir.

Aktif dinlenme türleri

Aktif bir tatil yapmaya karar verirseniz, o zaman sizöncelikle sizi neye çeken şey - doğa, hız, su veya dışarıda yürümek - karar vermeniz gerekiyor. İlgilendiğiniz spor ve rekreasyon türlerini seçerken, aşağıda çok sayıda teklif sizi bekliyor.

Açık hava etkinlikleri türleri

En popüler açık hava etkinlikleri türleri:

1. sörf. Bu tür tehlike karşısında yüz yüze korkmuyor enerjik genç ve yaşlılar için uygundur. Adrenalin dozu ve unutulmaz sansasyonlar garanti altına alınmıştır.

nerede aktif bir tatil geçirmek için

2. avcılık. Bu tür yorgun insanlar için uygundurgünlük rutin işlerden ve doğayı ziyaret etmeyi hayal ediyorum. Çim kokusu ve yaklaşan oyunun beklentisinden daha hoş ne olabilir. Neden boş zamanlarında yapmıyorsun?

aktif kış tatilleri

3. balık tutma. Birçoğu için, rekreasyonun en hoş biçimi, sonuçtasessizce sallanan sulara yakın temiz havada oturup kendinizi düşüncelerinize sokmak iyidir. Aile aktif dinlenme - balık tutma, aile olarak düşünülür, çünkü bütün aile için daha fazla balıktır.

boş zaman etkinlikleri

4. Bisiklet. Sağa erişilebilir ve popüler sporlardan biri. Bir sürü arzuyu ve bir bisikere ihtiyacınız var mı? Ve şimdi hoş bir arkadaş grubunda temiz hava ile birlikte gidiyorsun.

açık hava etkinlikleri türleri

turizm. Medeniyetin yararlarından uzak doğayla birlik -tüm dinlenme için erişilebilir. kıyıda ormanda vakit, "Robinson" hissedin, veya herhangi bir yerde dağlarda pozitif enerji büyük bir yük alma, dinlenmek ve ruh ve beden olacak.

alışılmadık aktif rekreasyon

Aktif dinlenmek için fikirler

Fikirler gerçekten çok büyük ve herkesleGündüzlerinde giderek daha fazla var. Arkadaşlarınızı toplayın ve neyi yapmak istediğinizi tartışın. Sonuçta hoş bir şirkette vakit geçirmek çok daha keyif verici. En ilginç etkinliği seçmenizi kolaylaştırmak için rekreasyon için ilginç fikirlerin bir listesini hazırladık.

Nerede aktif bir tatil geçirmek için?

Aktif boş zamanların en popüler yerlerinden biri:

1. paintball - Rakipleri işaretlemeniz gereken (ateş eden) belirteçleri (boya topları) kullanan neşeli bir takım oyunu. Yararlı, aktif ve unutulmaz bir spor.

açık hava etkinlikleri

2. Tırmanma duvarı - Tehlikeli bir rekreasyon biçimi olarak kabul edilir. Ancak eğer tepelerden korkmuyorsanız ve yeni zirveleri fethetmek için ilginç bir zaman geçirmeyi düşünüyorsanız.

seçilecek açık hava etkinlikleri ne tür

3. Paraşütle atlama - Çok aşırı bir spor. Yorgun olan ve heyecan arayanları denemeye değer. Yaşam için parlak ve unutulmaz bir dinlenme türüdür.

olağandışı aktif dinlenme

dalış. Sualtı dünyasının güzelliğini sadece okyanuslar ve denizlerde değil. Nehir ve göl sualtı ortamı da oldukça ilginç ve çekici.

aktif tatil ne oldu

rafting. Aşırı severler için, iniş mükemmel uyum sağlarşişirilebilir teknelerdeki dağ nehirlerinde fırtınalı sularda bağımsız olarak yüzmek tavsiye edilmez - deneyimli eğitmenler ve güvenli bir dinlenme organize eden özel firmalar vardır.

açık hava etkinlikleri3

ATV Binicilik. Bu tür eğlence, yetişkinliğe erişenlere, bu aşırı taşıma biçiminde sürüş hakkının gerekli olmadığına göre uyarlanacaktır.

açık hava etkinlikleri4

Kar arabası gezileri. ATV'ye alternatif kış alternatifi karlarla dolaşmaktır. Kış güzelliklerine, yeteneklerin ve araçların bulunabilirliğine bağlı olarak bir eğitmenle veya olmadan olabilir.

aile aktif tatil

Olağandışı aktif dinlenme

Olağandışı etkinlikler dahahayatın tadını hissetmek ve neden buna ihtiyaç duyduklarını anlamak isteyen insanlara. Birçoğu modaya haraç ödeyen, birisi ek veya radikal olarak yeni izlenim kaynakları ve adrenalin arıyor. Neyse, ancak aşağıda sunulan açık hava etkinlikleri türleri, sıradan, ilginç ve heyecan verici birçok hayranı memnun edecektir.

Rüzgar tüneli. Seçmek için ne kadar aktif bir tatil - deneyinbir rüzgar tüneline uçmak Bu rekreasyon türü yeni ve en az güvenlidir. Uçuştan önce eğitim alacaksınız ve size özel ekipman sağlanacak. Özellikle, tüm uçuş seansı sırasında yakındaki eğitmenler olacaktır.

aktif dinlenme tehlikeleri

göçertme. Dağ severler için yeni bir rekreasyon türümağaraları keşfetmektir. Özellikle hayranları göllerle mağaraları aktif bir şekilde dinlenmeleri için cezbetmişler ki bu da onların güzelliğiyle karşılaştırılamaz.

aktif dinlenme5

safari. Bu tür egzotik olarak kabul edilir, ancakenlem bölgelerimiz doğal hayatı olan yaban hayvanlarının hayatından zevk almalarını sağlayacak safariler için yerlerdir. Bu arada, bunun için pek çok insanın yanlış anladığına gibi avlamak gerekli değildir.

açık hava etkinlikleri2

Sıcak Hava Balonu. Bu eğlence pahalı olmasına rağmen buna değer. Birçok insan, kuşbakışı bir görüşle dünyayı görmeyi hayal eder, ancak herkesin bunu yapmak için cesareti yoktur.

aktif dinlenme1