kışın sokakta oyunlar

Çocukların kıştan nasıl hoşlandıkları hakkında konuşmaya değer mi?kabarık kar, kartopu oynamak, bir tepeye ... binmek için evet çok şey var. Kışın açık havada oyunlar, çocuklar ve yetişkinler için yararlıdır: Bu iyi bir fiziksel yük, duygusal rahatlama artı sertleşmedir. Ve hatırlıyor musunuz, yetişkinler, bir çocukla kış yürüyüşünün büyüleyici olabileceği ve bunun için ne yapılması gerekiyor?

Elbette burada tartışmayacağız,Snowmobiling, kayak parkları, vb boru gibi bütün aile için ilginç ama ucuz eğlence Evinizin avlusunda veya en yakın bahçede her zamanki günlük aile yürüyüşünü konuşacağız.

Kış Oyunları

Çocuğun kendisi: "sokakta bir kızı kışın çocuğa ne yapacağız?" Sorusunu cevaplamak için temel kriter: yaşı, cinsiyeti, ilgi alanları, yetenekleri.

Küçük olanlar için

Bir buçuk yıl sürmediğiniz açıktırYüksek roller coaster ile paten kırma. Ancak onu minyatür bir kardan adam için kamaştırmak ve çocuğun gözlerine takmasına izin vermek, bir meme, kalem - bunun tam olarak ihtiyacınız olan şey. Anne-baba ile ortak yaratıcılık, küçük heykeltıradan tarifsiz bir zevk alacaktır.

Bir yürüyüşe çıkmak için bir kızak alırsanız,Oyuncak ayı veya başka bir oyuncak al. Kendine güvenle yürümeyi öğrenmiş çocuklar zevkle yürürler; boş değillerse oyuncak bir "yolcu" ile yürürlerse mutlulukla iki kat mutlu olur. Bu arada, bir yolcu sadece oyuncak değil: kızaklarınız yeterince güçlü ve bütün aile ile dolaşırken, oğlu ve babası kızakta ve anne - çocuklar genelde bu tür eğlenceden çok hoşlanırlar ve anneniz biraz dinlenebilir.

Bir yaşındaki kırıntı zaten bir kürek satın alabilir.kar çocuk oyuncaklarının favori oyunlarından biridir. Başlangıçta bebek karın içine bir omuz bıçağı takar, ancak çok kısa bir süre yardımınızla bu "emek aleti" ni nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz ve kardaki tüm yolları temizlemekten mutluluk duyacağız.

Yaşlı olanlar için

Bir kardan adamın yetiştirildiği bir çocuk modellenmesiyle,gerçek bir yaratıcı sürece dönüşebilirler. Örneğin ona baba, anne, kız kardeş, büyükanne ya da büyükanne gibi bir kardan adam yaptırmasını isteyin. Her şeyden önce, ailenin her üyesinin kendi karakteristik dış özellikleri vardır, örneğin Papa'nın bir bıyığı vardır ve büyükanne gözlük ve kıvırcıkları vardır. Böyle bir "heykel portresi" yaratmak için kendinizi evde hazırlayın: önceden bir "kuaför" yaratın veya sokakta Noel ağacı, düğme, tel vb.

Sadece kardan adam değil de heykel yapabilirsin. Sanatsal yetenekleriniz varsa, timsahlar, aslanlar, su aygırları vs. gibi tüm "hayvanat bahçeleri" yaratan kar heykellerinizi düzenleyebilirsiniz. Kızlar, belki de karlı "kek" ve "kek" yapmakla ilgilenirler: dağ külü çilekleri ve fantezinin anlattığı her şeyle süslenebilirler.

Çok ilginç eğlence - uçurum sabunusokakta kışın kabarcıklar. Soğuk kabarcık hızla donar ve olağanüstü güzel dönüşür "kristal küre". Hava sıcaklığı ve sabun çözeltisinin bileşimine denemeler (farklı seçenekler internette bulunabilir) - muhtemelen olacak değil hemen, ancak çocuklara göstermek sihirli - buna değer.

Kışın hareket eden oyunlar

Mobil çocuk oyunlarında ayrıca duracağızkışın - ısınmaya, dayanıklılığa ve çok önemli olan duyguların dışarı atılmasına yardımcı olurlar. İşte size ve çocuğunuza yönelik mobil kış oyunlarının sadece bir kaç çeşidi: hepsi yeni değil, ama hatırlayacağımız aynı şey:

  1. bir silindir treni. Binmeden önce, güvende olduğunuzdan emin olunyapılar: tepenin istikrarlı olup olmadığı, üzerine çıkıntı yapan ayrıntılar veya buz oluşumları olup olmadığı, yaralanmalara neden olabilir; Çökebileceğiniz herhangi bir engel yoktur. Her şey yolunda giderse, küçük bir çocuk ellerine binebilir ve yetişkin çocuklar kendilerine gidebilirler.
  2. Kartopları. Yoruma gerek yok. Temel şart, yeterli hava nemi ve aslında kar demektir, böylece "tabancalar" ellerde ve uçuşta çökmez. Birbirlerini veya seçilen hedefi kabuklamak mümkündür (bir ağaç gövde veya bir evin sağır bir duvarına çizilebilir). Ve tabii ki, kendiniz ve başkaları için emniyet gözlemleyin - pencereler, arabalar ve sıradan geçenlerden uzak durun.
  3. Kar Kalesi. İki kişilikten oluşan oldukça organize bir oyunAşamalar - Kalenin gerçek inşaatı ve bombardıman. Bir kale inşa etmek için, evin "tuğlaları" için form alın (bu, örneğin dikdörtgen plastik bir kap olabilir) ve

    kışın yürüyüş yapmak

    bir şişe su (senin suyunu alman gerekir)daha güçlü bir kuvvet. Sen inşa ettin mi? Yorgun ve ıslanmış eldivenler mi? Onları kuru ve biraz dinlenin. Veya ertesi gün, yenilenmiş enerjiyle geri dönün. İki takıma bölün, kartopu "mühimmat hazırlayın" ve bombardımana devam edin. Size ve çocuğunuza Rouge yanakları ve duygusal deşarj sağlanır.

Kış, çocuğun ilginç yürüyüşleri için harika bir zamandır. Fantezi ekleyin, kendinize küçük çocuklar olun ve yılın her saatinde eğlenin!