Paten nasıl öğrenilir

Birçok çeşit eğlencelikışın takılmak, örneğin paten yapmak. Maalesef, erken çocukluk dönemimizde hepimiz kaykay etmemiştir ve şimdi mükemmel becerilere sahip olabiliriz. Herhangi bir pistinde, ancak ayaklarını az tutan bir kaç kişi görebilirsiniz. Bu durumda olmamak ya da içinde ne yapacağını bilmek için önceden hazırlanıp doğru olarak nasıl patinacağını öğrenmelisin.

Kaymayı öğrenmek için nasıl: ekipman seçimi

Kaymayı öğrenme konusuyla ilgileniyorsanız, muhtemelen kaykayınızı henüz hazırlamadıysanız veya satın almayı planlıyorsunuz demektir. Bu nedenle, önemli kuralları hatırlayın:

 1. Kızlar "figür pateni" ye alışmaktan en kolay - bunlar figür pateni için yaratılanlar. Hokey var, ama çocuklar için daha fazlası.
 2. Üç kat kalın çorap gerekliliği bir mittir. Bazı sıcak çoraplara ve paten numaralarına ihtiyacınız var. 2 boyut daha almayın - eğer patenler bacaklarında asılı duruyorsa, ayaklarınız üzerinde duramazsınız, bacaklarınızı silebilirsiniz ve genel olarak hiçbir şey öğrenemezsiniz.
 3. Makara üzerine koyun çok sıcak değil - işlem sırasında Patinanın sıcak olacak. Termo şort ve kısa örme elbisesi veya sıcak tozluklar ve yünlü kazak varsa daha iyi. Ve üstte - sinteponovaya ceketi. Paten pisti kapalıysa, ceket olmadan yapabilirsin. Ancak her durumda eldiven veya eldiven almak daha iyidir, böylece ellerin hassas cildi aşınmaz (ve bu kadar çok düşme korkmaz).
 4. Kıyafetlerinizde rahat olmalı ve düştüğü için üzülmemelisiniz. Düşmek için birkaç kez var, ama ondan korkmanıza gerek yok - muhtemelen çürüğünüz bile olmayacak.

Bu şekilde toplanan ve kaykayları seçerek, kayak tekniğini incelemeye başlayabilirsiniz. Kaymayı iyi öğrenmek için gitmeniz gereken uzun bir yolunuz olması gerçeği için hazırlıklı olun.

Kaymayı öğrenmek nasıl

Yani, pistte. Öncelikle, kaykayları dikkatle dantel edin: biraz daha sıkı olmasını bekleyin. Bağcıkların hafifçe çözülmesi daha sonradan buza kadar bir ayak bileği yaralanması daha kolaydır. Her şey hazır olduğunda, kaymayı öğreniriz:

 1. Buza kalktığınızda bile bacaklarla durmayın - dizlerinin hafifçe bükülmesine izin verin.
 2. Ayak parmakları içeri doğru yönlendirilir ve bacaklar hafifçe ayağa gelecek şekilde yerleştirilir. Bu senin ana duruşun. Böylece kaykay bıçağınızın iç kenarlarında duruyorsunuz.
 3. Dişini sırtın önüne itmeyin - düşebilirsiniz!
 4. Gitmek için bacaklarınızıbir bacağını itin, diğer bacağı düzeltin ve vücudun ağırlığını ona doğru aktarın. Hikaye zor geliyor, fakat pratikte - bu çok basit bir hareket.
 5. Patenleri nasıl frenlemeyi öğreneceğim,en zorlu ülkelerden biridir. Vücudun ağırlığını bir bacağa aktardığınız zaman, ikincinin bir kenar veya topukla ileri doğru çekilmesi gerekir. Çatalla frenlemeye çalışmayın, düşebilirsiniz.
 6. Önemli olan düzenli eğitim! Saatlerin sonunda başarılarınızı kutlayabilecektir. Önemli olan, düşmekten korkma!
 7. Kayma hızının ne kadar hızlı olduğu konusunda biraz ilerlemelisin, zaten olduğun zaman

  arkasında paten nasıl

  frenlemeye hakim oldum ve yavaş ilerledi. Bununla birlikte, o halde, hızın gelişmesi için aynı hareketleri ancak hızlandırılmış bir tempoda gerçekleştirmeniz gerektiğini farkedeceksiniz.
 8. Hâlihazırda patenaj yapmaya ve kendinden emin hissine sahip olmakpistinde kendiniz, geriye nasıl kayacağınızı sorgulamaya başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için geriye doğru normal paten hareketine benzer şekilde davranın. Vücudun ağırlığını ayaktan ayağa aktarmayı unutma - ve işe yarayacak!

Önemli olan uygulama. Başarısız olmadan önce vazgeçmeyin, haftada en az birkaç kez düzenli olarak binmeyi öğrenin. Sonuç olarak ilerleme farklı oranlarda - ancak bazıları buz üzerinde sadece 3-5 ders yapıyor.