İskandinav sopayla yürümek

İskandinavların birlikte yürüyeceğini tahmin etmek kolaydır.Çubuklar tam İskandinavya'da göründü. Yerel kayakçılar, sıcak mevsim boyunca şekil ve el becerilerini kaybetmek istemediler; buna bağlı olarak, kayak direkleri ile özel bir tür yürüyüş yapmaya başladılar. Bu sporun popülaritesi hızla arttı ve Olimpiyat Oyunları'nda yarışan sporcular genellikle bu tür aerobik yükleri seçtiler.

Tıbbi amaçlar için yürümek: İskandinav türü diğerlerinden daha iyi ne?

Günümüzde Nordic yürüyüşinanılmaz derecede popülerdir ve tüm dünyada uygulanmaktadır. Herhangi bir maddi zenginlikten ve her yaştan insana açıktır. Başlıca avantajı - doğru seviyedeki egzersiz ile bu tür yürüme, vücut için koşu veya sıradan yürüme kadar zor değildir. Hakim kendin için:

 • Çubukların varlığı alt ekstremite eklemindeki yükü azaltır;
 • Sopa sayesinde adam normalden hızlı hareket eder;
 • Kardiyovasküler sistemi verimli bir şekilde trenler;
 • Omuz ve boyun sorunlarını iyileştirmeye yardımcı olur;
 • Duruşu düzeltmeye veya düzeltmeye yardımcı olur;
 • Genel dayanıklılık gelişir;
 • Kalp ve akciğerlerin işini iyileştirir.

İskandinavca (Fince, Norveççe) yürüyüş -Pahalı ekipman gerektirmeyen harika bir fitness. Kayak durumunda olduğu gibi, büyümek üzere seçilmiş, ancak atalarından çok daha kısa olan, iyi bir spor ayakkabılarına ve İskandinav yürüyüşü için bir çift özel sopaya ihtiyaç duyacaksınız. Çubukların varlığı, eklemlerinizi korumanıza izin verir; bu, böyle bir yatırımın sağlığınızın eşdeğerinde olacağı anlamına gelir. Birçok insan vücudunu ve sağlığını yapmak ister, çünkü pahalı derslere katılmak ya da ucuz ekipman satın almak için gerekli imkanları bulunmadığından, Norveç'teki sopalarla yürümek durumu elbette bir spor olarak görülür.

Bastonlarla yürümek yararlı ne?

Bastonlarla yürümenin faydası boyanabilirÇok uzun bir süre için, çünkü bu gerçekten bedenin tonunda kalması için inanılmaz faydalı bir yol. En parlak ve etkileyici olumlu yönleri düşünelim:

 1. İskandinav yürüyüşü, kas iskelet sisteminde sorun yaşayan bir kişiye kelimenin tam anlamıyla geri dönmesini sağlar.
 2. Kilo vermek isterseniz - kısa sürede ve aç beslenmeden istediğiniz sonucu elde etmenizi sağlayacak olan İskandinav yürüyüşü.
 3. Bu tür bir sporu yıl boyunca uygulayabilirsiniz!
 4. Ritmik teneffüs ve yararlı saf doğal havanın ekshalasyonuyla, çok yakında daha iyi hissedeceksiniz.
 5. Düzenli olarak hareket halindeyken, vücudunu bir tonda korumak ve çaresiz kalmamak için 50 ve 60 yıl içinde mümkündür.
 6. Diğer benzeri sporların aksineKuzey yürüyüş, ellerde, basın ve omuzlarda, vücudun neden daha fazla kalori yaktığına ve duruşun giderek daha zarifleşmesine neden olur.
 7. İskandinav yürüyüşü tüm aile tarafından uygulanabilir - çocuklar için bile güvenlidir.

Bu kadar pozitif özelliklere sahip olan az sayıdaki kişi kendilerini Rusya'da henüz yaygın olmayan yeni bir sporu yönetme zevkinden alıkoyabiliyorlar.

İskandinav yürüyüşü için destek çubukları

Finlandiya Yürüyüşü

İskandinav yürüyüşü için çubuklar ve kayaklar için çubuklar farklı şeylerdir. İskandinav çubukları biraz daha kısadır ve sabitlenmelerine izin veren eller için özel bir eklentiye sahiptir.

Herkesin büyümesi için çubuk boyutunu kolayca hesaplayabileceği özel bir formül var: yükseklik x 0.68 (± 5cm) = çubukların uzunluğu.

150 kişilik bir kişi için 105 cm'lik çubuklara,ve 185 cm'lik bir yükseklikte çubuklar daha uzun olanlara (yaklaşık 125 cm) ihtiyaç duyar: Sopalarınız ne kadar yüksekse - yük de o kadar yüksek olur, bu nedenle zamanla modelin bir önceki modelinkinden 5 cm daha yüksek alabilirsiniz. Maliyetleri ortalama 30 ila 60 dolar arasındadır.