yeni başlayanlar için kaykay

Bugüne kadar kaykay çok popülerspor türü. Kaykay yapmaya karar verirseniz, başlangıçta ihtiyacınız olan her şeyi satın almak için çok fazla para harcamanız gerektiğini bilirsiniz. Kaykay sürmek için iyi bir Amerikan kiti lazım. Bu, - kaykay için tahta, süspansiyon, tekerlekler, yataklar, montaj vidaları, deriler, ayakkabı ve kaskı içerir.

Kaykay tahtasını nasıl öğrenebilirim?

Yeni başlayanlar için kaykay oldukça karmaşıktır. Başlangıçta, hangi ayağınızı bir destek ayağı olarak belirlemeniz gerekir. Ayrıca, en azından püf noktaları kullanmadan bir kaykayda kaymayı öğrenmek için, en az üç ila dört günlük zorlu antrenman vermelisiniz. Daha iyi bir yol seçmek için eğitim yapmak için, birkaç insanın ve arabanın bulunduğu ideal yol bazı temiz sokak olacak.

Her şeyden önce sadece bir kaykay üzerinde durmak öğrenirler. gemide Kalk ve ön ve arka tekerlekler arasında dengeleyen, sen dizlerim titriyordu yok sürüş sırasında tahta hissetmeye çalışın.

Nasıl binileceğini öğrenmek için bir ayağınıboard, ikincisini itmek kolaydır, burada asıl şey mümkün olduğu kadar gitmek ve aynı zamanda dengeyi dikkatle izlemektir. Her seferinde, yüzeye daha güçlü bir şekilde bastırın, bu eğitimden birkaç saat sonra dengeyi ve "kurulu hissetmeyi" sağlayacaksınız.

Paten nasıl dönüşeceğini öğrenmek için,bacağın uzatılması ve gövdeyi istenen yönde çevirmesi gereklidir. Topuk üzerinde ne kadar güçlü bastığınıza göre, dönme açısı o kadar keskindir. Keskin dönüş yöntemini öğrenmek için, arka tekerleklerin üzerinde duran bir dengenin iyi olması gerekir. Fakat hile yapmak için bir günden fazla ihtiyacınız olacak ve kaykay koruması satın almanız gerekecek, çünkü çürüklerden kaçınamıyorsunuz.

Kaykay türleri

Çoğu durumda kaykay çeşitleri şartlı. Böylece içbükey olmayan kaykay tahtalarını ve içbükey olmayan kaykay tahtalarını, yaylı ve iki katlı kaykayları içerebilir. Ayrıca kaykaylar, uygun kaykay ve uzun tahtalara ayrılmıştır - uzatılmış bir tahta, genellikle alternatif kaykay olarak anılırlar. Uzun soluklu tekerlekler normal kaykaylardan daha büyüktür ve daha yumuşaktır. Önemli fark, ön ve arkaya doğru keskinleştirilmiş, aynı zamanda dengeli süspansiyon sayesinde sağlanıyor. Uzun tahtaların özelliği, kaygan ve kaygan olmasıdır.

Yeni başlayanlar için kaykay: Temel İpuçları

kaykay öğrenmek nasıl

  1. Duyguları kontrol et. Bir şey başarısız olursa bağırma. Her gün deneyiminizle birlikte giderek daha çok şey kazanacaksınız.
  2. Zorluklara hazırlıklı olun. Bir hileye hakim olmak birkaç hafta ve hatta daha fazla gecikebilir. Eric Coston seviyesine ulaşmak istiyorsanız, yıllara ihtiyacınız olacak.
  3. Devamını oku, özellikle yabancı kaykay dergileri veya web siteleri için uygundur. Reklama bakınız, ünlü patencilerle yapılan röportajı okuyun.
  4. Video Öğreticilerini Öğrenin ve orada yapılan püf noktalarını tekrar et. Bugün dünya seviyesini anlamak için - Flip "Üzgünüm", Kız "Evet, Doğru!", Emerica "Bu kaykaycı" dır.
  5. Hiçbir şeyden korkma!. Bu elbette, ne yapabileceğiniz anlamına gelmezseviyenize uymayan püf noktaları, ancak bunların çoğunu yapma korkusu üstesinden gelmek daha iyidir. Klasik şöyle dedi: "Cesurluğun deliliğini söylüyoruz."
  6. Asla kaliteden tasarruf etmeyin. İyi bir para kazanmak daha iyi,Canadian akçaağaçtan yapılmış kaliteli bir tahta, yalnızca zorluklar ve hayal kırıklığı yaratacak bir Çin versiyonu satın almaktan daha iyidir. Kendinizi zarara uğratmayın çünkü göreviniz yalnızca nasıl binmeyi öğrenmek değil, olası yaralanmaları ve çürükleri en aza indirgemektir.