Paten nasıl

Bugüne kadar en popülerlerinden biriSpor pateni yapıyor. Bu etkinlik, insan sağlığı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, uyum sağlamaya yardımcı olur ve sadece eğlenceli ve ilginç bir eğlencedir. Son zamanlarda, daha fazla insan bu sporu öğrenmek istiyor, bu yüzden nasıl paten yapacağımızı anlamaya çalışalım.

Figür patenleri nasıl kayabilirim?

Başlamadan önce,patenler. Birkaç beden daha küçük veya daha büyük olan ayakkabıları tercih etmeyin, patenler ideal bir şekilde bacakta oturmalıdır, bu hareket kolaylığını doğrudan etkiler. Ayakkabıları düzgünçe dantellemeyi unutma, aksi takdirde bacak "gaf" alacak ve hareketleri doğru bir şekilde gerçekleştiremeyecek veya daha da kötüsü yaralanabilecek.

Yani önce kendinize güvenerek öğrenmeniz gerekiyorpatenlerin üzerinde durun, buz patenindeyken acele etmeyin, bir süre ayakta durun, patenleri "hissedin". Yeterince emin olduğunuzu anladıktan sonra, önce tarafa yaslanmış birkaç adım atmaya çalışın. Biraz egzersizden sonra buza çıkın, acele etmeyin ve asıl kuralını hatırlayın: binerken bacaklar hafif diz çökmelidir. Buz üzerinde kaymak için, bacağın iç kenarıyla (yörede koşu yaptığınız bir şeyle) itmek gereklidir ve ikinci ayak öne doğru ayarlanmalıdır. Kayak sırasında ağırlık merkezini ayağından ayağa aktarmaya çalışın. Bütün bunlar bir uygulama meselesi, daha pratik ve her geçen hareketle her şeyi kolaylaştıracaktır.

Patenaj ne kadar güzel?

Patenlik temellerini hakladıktan sonra, çoğu insan daha teknik sürüş öğrenmek ister. Bu spor dalında genellikle yeni başlayanlar, soruların cevaplarını bilmek istiyor:

  1. Sırt üstü nasıl kayabilirim? Hareketler aynı, ancak ters sırada olmakla birlikte, bu ileri sürmekten biraz daha karmaşıktır. Sırt boyunca adımlar atarak sol ve sağ ayakları değiştiren şokları taşımanız gerekiyor.
  2. Paten ne kadar hızlı Buz üzerinde hız geliştirmek içinKaykay vücudu ileri eğin. Bacaklar dizlerinin hafifçe bükülmesi ve kafa yükseltilmesi çok önemlidir, düz görünmelisiniz. Kaymayı deneyin, koşmayın, yumuşak ve kolay bir tekme yapın ve ağırlık merkezini ayağından diğerine aktarmayı unutma.
  3. Nasıl güzel kayabilirsiniz? Kendine güvenen bir paten öğrendiysen,patenajı sadece hızlı değil, aynı zamanda güzel kılan unsurları öğrenmeye başlayabilirsiniz. Önce, dönüşleri ezberlemeniz gerekir, bunun için sağ ayağı iterek (sola dönerseniz) hareketlerin frekansını artırın ve vücuda dönüş yönünde döndürün. Güzel binmek için, profesyonellerin sahip olduğu en karmaşık unsurları, özellikle de

    nasıl paten iyi

    Çünkü onların gelişimi çok zaman alacaktır. Daha basit ama güzel teknikler öğrenebilirsiniz, örneğin "yutmak". Bu unsuru yapmak için, hız kazanmalı, ağırlığı sağ bacağa aktarmalısın ve sırtın parmağını hafifçe açarak solu bir ve arkadan yükseltmelisin. Bacaklar düz olmalı, vücut hafifçe öne indirilmiş ve mümkün olduğunca geriye yaslanmalı, eller birbirinden ayrılmalıdır, bu dengesini korumaya ve elemanı daha güzel yapmaya yardımcı olacaktır.

Nasıl gideceğini anlarsanProfesyonel patinaj yaparken, bu eserin bir yıl olmadığını anlamak gerekir. Profesyonel sporcular bu spor dalında çok erken yaşlarda, yani patenaj sanatında uzmanlaşmak üzere eğitilirler; uzun yıllar boyunca eğitime katılmak gereklidir.