Hepimiz kurutulmuş meyvelerin inanılmaz olduğunu biliyoruz.yararlıdır ve tatlıların yerini alması için onları diyetinize dahil etmek arzu edilir. Ancak kuru üzüm ağırlık kaybetmek için yararlıdır? Bu nedenle açıkça cevap vermek zordur.

Ağırlık kuru üzümü kaybederken yiyebilir miyim?

Kural olarak, kilo verdiğinizde, diyetiniz keskin bir şekildekesilen, buna bağlı olarak gelen besin maddelerinin miktarı azalır. Bu açıdan bakıldığında, A, B, C, E, K, P, hem de mineral bir magnezyum çeşitli, potasyum, demir, fosfor, kalsiyum selüloz, organik asitler, vitaminler içerdiği için, arzu edilir bir diyet üzüm dahil etmek , bakır ve klor.

Madalyonun diğer tarafıkalorili kuru üzüm - Ürünün her 100 gramı için 283 ünite. Bu oldukça yüksek bir rakam. Bununla birlikte, kurutulmuş üzümlerin şekerli tatlı lezzeti göz önüne alındığında, çok büyük miktarlarda kullanabilirsiniz. Ancak, günde bir avuç kuru üzüm, özellikle kahvaltı veya öğle yemeği için vücudunuzun aktif fiziksel veya zihinsel çalışmaya dahil edilmesi için glikoza ihtiyaç duyması halinde kullanışlı olacaktır.

Kuru kalem içeriği çok yüksektir.onu kötüye kullanmanız önerilmez. Üzüm, vücuda enerji veren glikoz ve fruktoz içeren ağır yorucu egzersizlerden veya ağır fiziksel işlerle uğraşan insanlardan sonra atletler tarafından yenilmelidir.

Zayıflama üzümü: uygulama

Kuru meyve, kurutulmuş kayısı, kuru erik, kuru üzümKilo kaybetmek tatlı diş için gerçek bir kurtuluş olabilir. Yine de, bir parça kek, çörek, çikolata veya kekten çok daha kullanışlıdır. Bununla birlikte, yukarıda belirtildiği üzere, kurutulmuş meyvelerin kötüye kullanılması önerilmez, çünkü yüksek kalorilik içerik dolayısıyla kilo verme sürecini durdurabilir. Kuru üzümleri böyle şekilde kullanabilirsiniz:

  • kahvaltıda kilo kaybı için kuru üzüm ile şekersiz püresi;
  • Normal yiyemiyorsanız, bir bardak suyla bir avuç kuru üzüm yavaşça yiyin;
  • Bir avuç kuru üzümünüzü diyetinizin tüm tatlılığı ile değiştirin, ancak saat 14.00'den sonra yemeyin;
  • yaklaşan zor işlerden önce kahvaltı için çay ve fındık ile kuru üzüm yemeye.

Kuru üzümleri bu şekilde kullanmak, vurma riskini taşımazsınkilo verme süreçleri. Önemli olan - tatlıların öğleden sonra kesinlikle yasak olduğunu unutmayın - kuru üzüm olsa bile. Buna ek olarak, düşük kalorili bir diyet gözlemlemek ve onun kalori kuru üzüm uymuyor, muhtemelen onun kullanımı ile beklemek zorunda kalacaktır.