yararlı yumurtadan daha

Yumurtalar çok sayıda insanın favori ürünüdür. Birçok kuşun yumurtaları yemek için kullanılır, ancak tavuk ve bıldırcın varyantları en popüler kalır. Kolesterol ve salmonelloz hakkında bilgi birçokları yumurta'nın ne kadar yararlı olduğunu düşünüyor ve belki de onları reddetmek daha iyi? Bilim adamları, bu yiyeceğin artılarının eksilerden çok daha fazla olduğunu ispatlamasına izin veren çok sayıda deney yaptı.

Tavuk yumurtası için ne yararlıdır?

Bu yiyecek, hepsini içeriyornormal gelişim ve vücudun çalışması için gerekli besin maddeleri ve besinler. Örneğin, tavuk yumurtalarında kemiklerin ve kılların durumunu iyileştiren ve proteinin sentezinde etkin rol alan fosfor vardır. Selenyum, serbest radikalleri yok etmeye yardımcı olan doğal bir antioksidandır. Buna ek olarak, tavuk yumurtasında bulunan protein, vücut tarafından iyi absorbe edilir. Yararlı yumurta özellikleri, kozmetik amaçlar için yaygın olarak kullanılmaktadır. Cildin gençleşmesine ve nemlendirilmesine yardımcı olan çeşitli maskelerin hazırlanmasına dayanır.

En endişe verici şey, tavuk yumurtasındaki kolesterol içeriğidir, ancak teklik, içerdikleri maddelerin yağları ve "kötü" kolesterolü yok etmeye yardımcı olması gerçeğidir.

Yararlı bıldırcın yumurtası nedir?

Bu yiyecek her geçen gün daha popüler hale geliyor. Beslenme uzmanları ve doktorlar en faydalı yumurtaların bıldırcın olduğunu söylüyor, çünkü:

 1. D vitamini bulunur, bu da raşitizm geliştirme riskini azaltır.
 2. Tavuk yumurtalarına kıyasla, bu üründe 5 kat daha fazla fosfor ve demir bulunur.
 3. Yumurtalardaki kolestrol seviyesi bıldırcın tavuk altındadır.
 4. Bu üründeki protein, vücudun alerjik reaksiyonlarını bastırma yeteneğine sahiptir.
 5. Bıldırcın kullanılması tavsiye edilir.

  yumurta yararlı özellikleri

  hipertansiyon, tüberküloz, diyabet ve anemi ve astımı olan insanlar için yumurta.
 6. Bu ürün, vücuttaki metabolik süreçlerin gidişatını normalleştirir ve kan dolaşımını iyileştirir.
 7. Gastrit ve ülserlerin tedavisi sırasında bıldırcın yumurtaları kullanılması önerilir.

Çoğu insan çiğ bıldırcın yumurtalarını içiyor, çünkübu gıda ürününde Salmonella bulunamayacağından eminler, ancak bu bilgiler yanlıştır. Bu nedenle bıldırcınlara çocuklara çıplak yumurta verilmesi ve denenmemiş satıcılardan satın alınması önerilmemektedir. Ayrıca, bıldırcın yumurtalarının kalorili içeriği tavuk yumurtalarınınkinden daha büyük olduğu için bu ürünü kötüye kullanmayın.