bıldırcın yumurtaları iyi ve kötü

Birçok mutfaklarda bıldırcın yumurtaları kullanılırdünya. Zarif şekli ve küçüklüğü sayesinde şenlikli tabak yemekleri ve lezzetli atıştırmalıkları süslemek için mükemmeldir. Dahası, bu ürün doğal proteinin% 12-14'ü, bu da inanılmaz derecede faydalı ve değerli olmasını sağlar. Bıldırcın yumurtalarının insanlar üzerindeki faydalarını ve zararlarını göz önünde bulundurun.

Bıldırcın yumurtalarının içeriği ve kalorili içeriği

Bıldırcın yumurtaları vitamin deposudur.kullanışlı maddeler. Potasyum, kalsiyum, magnezyum, çinko, fosfor, manganez ve rekor miktarda demir içeren çok miktarda mineral içerirler. Ayrıca kompozisyonda A, B1, B2 vitaminleri ve hatta nadir bulunan bir B12 var, bu yüzden yumurtalara vejetaryen yemeğe geçiş yapanların diyetine olabildiğince sık katkıda bulunmaları önerilir.

Bu bileşimden dolayı, bıldırcın yumurtaları, sağlıklarını önemseyen herkesin diyetine dahil edilmek açısından son derece istenen yararlı bir diyet ürünü olarak kabul edilir.

Bıldırcın yumurtalarının faydaları ve zararları

Bıldırcın yumurtalarının düzenli olarak kullanımı bir sürü hastalıkla başa çıkmaya yardımcı olur ve oluşumlarının mükemmel bir şekilde önlenmesidir. Vücut üzerindeki etkisi büyüktür:

 • günde sadece 1-2 yumurta her zamankinden daha fazla besin almanıza yardımcı olur;
 • bıldırcın yumurtalarının kullanımı sinir sistemini yatıştırır, nevrozlar ve depresyonla baş etmeye yardımcı olur;
 • Kalp hastalığını hafifletmek için bu yumurtaları diyetinize ekleyin;
 • bıldırcın yumurtalarının bronşiyal astımda etkili olduğuna inanılmaktadır;
 • bıldırcın yumurtaları hem yetişkinlerde hem de çocuklarda beynin çalışmasını etkinleştirmeye yardımcı olur;
 • sadece yumurtaların kendileri değil aynı zamanda% 95 kalsiyum içeren kabuk - aynı zamanda tüketilebilir, limon suyu ile 1: 1 karıştırılır; Haşlanmış bıldırcın yumurta doğrudan kabuk ile yemiş olabilir;
 • Tıbbi amaçlı ve dokunulmazlığı güçlendirmek için sabah 1-2 çiğ yumurta içebilir, su ile yıkayabilir;
 • düzenli yeme yumurtaları yaşlanmayı yavaşlatır;
 • erkekler için, bıldırcın yumurtaları erkeklerin gücünü artırdığı için özellikle değerlidir;
 • saçları veya çivilerini büyüten veya cildilerini geliştirmek isteyenler için vazgeçilmez bir üründür.

Yumurtalara alerjiniz varsa,veya proteinden men edildiyse, bu ürün sağlığınıza zarar verecektir. Her zamanki yumurtalar tarafından iyi tolere edilirseniz, vücudunuza mükemmel şekilde uymalıdır. Geri kalanında bıldırcın yumurtaları zarar görmez.

Hamile bayanlar için bıldırcın yumurtaları kullanımı

Yumurta bıldırcın sağlığı üzerinde olumlu etkiye sahiptir.hamile bir kadın, uygun hormonal arka planı korumaya ve vücuda çok yararlı madde tedarik etmeye yardımcı olur. Gebe kadınların günde 2-3 yumurta tüketmek zorunda olduğuna inanılıyor.

Toksikozdan mustarip olanlar için, bıldırcın yumurtaları semptomları azaltmaya ve normale dönmeye yardımcı olacaktır. Bunun için kahvaltıda 2 yumurta yemeniz yeterlidir.

Bıldırcın yumurtaları kilo verme

Birçok diyet sırasında kadınlar kötüleşmeyi not ediyoresenlik, gri ten rengi, donuk saç ve kırılgan çivi. Bıldırcın yumurtaları üzerindeki diyet, etkili bir şekilde kilo vermekle kalmaz aynı zamanda vücudunuzu yararlı maddelerle zenginleştirir, neden görünümünüzün ve tüm vücut sistemlerinin durumu iyileştirilir.

bıldırcın yumurtalarının kadınlar için kullanılması

</ P>

Doğru beslenmeye dayalı bir diyet kullanmak en iyisidir. Örneğin:

 1. kahvaltı: Bir çift bıldırcın yumurtası ve sebze salatası ya da meyve ile tahıl, hem de çay.
 2. öğle yemeği: doyurucu, yağlı olmayan çorbanın bir kısmı, bir parça ekmek.
 3. ikindi kahvaltısı: Bir çift bıldırcın yumurtası (kahvaltı için değillerse) veya bir bardak yoğurt.
 4. akşam yemeği: lahana, kabak veya diğer nişastasız sebzelerle süslenmiş balık / tavuk eti / sığır eti.

Bu gibi beslenmeye bağlı olarak, haftada 1 kg oranında etkin bir şekilde kilo vermekle kalmaz, aynı zamanda sağlığınızı güçlendirirsiniz.