iyi ve kötü tavuk yumurtaları

Tavuk yumurtaları - sakinler için alışagelmiş bir üründürbirçok ülke. Bu şaşırtıcı değildir, çünkü böyle bir üründe çok sayıda yararlı madde bulunur ve yiyecek için düzenli olarak kullanan bir kişinin sağlığını olumlu yönde etkiler. Bununla birlikte, yumurtaların aşırı ve hatalı kullanımı ile yumurtalar yararlanmayacağını, ancak zarar görmeyeceğini unutmayınız.

Tavuk Yumurtalarının Faydaları

Tavuk Yumurtası - Benzersiz Dengelivücuda kolaylıkla sindirilebilen protein, vitaminler ve mineraller sağlayan bir üründür. Yumurtaların haşlanmış ve kızartılmış haliyle çok daha iyi sindiği de ilginçtir, ancak ham hallerinde yararlı olduklarından daha tehlikelidir.

Tavuk yumurtalarının proteini gerekli tüm kaynağıdır.amino asitler. 100 g ürün (ve bu yaklaşık 2 yumurta) üzerinde, et ve süt proteininin kalitesinden daha düşük değil, aynı zamanda% 98 oranında özümsenen 12.7 g protein ve hatta bunları aşan bazı göstergeler var.

Tavuk yumurtaları, vücudu faydalı bir kitleyle zenginleştirirmaddeler - vitaminler A, B1, B2, B5, B6, B9, B12, E, K, PP, H ve D , flor, potasyum, krom ve diğerleri. Bu ürünün tek dezavantajı yüksek yağ içeriğidir (100 g'da 11,6).

Bu kompozisyon sayesinde tavuk yumurtası lehindikas kütlesinin korunmasına katkıda bulunmak, kemiklerin, dişlerin güçlendirilmesine katkıda bulunmak, cilt, saç, tırnaklar ve iç organların çalışması için yararlı etkilere sahip olmak.

Tavuk yumurtalarının zararı

Yumurta içerisindeki yüksek yağ içeriğinden dolayı, bu ürün henüz diyet olarak adlandırılamaz. Her gün en fazla bir sarısı yemeniz önerilir - protein miktarı çok daha büyük olabilir.

Tehlike çiğ yumurtalarda saklanır - buna rağmenvitaminleri daha iyi koruduğu gerçeği nedeniyle, bu gıdalar bakteriler ve bunlarda bulunan enfeksiyonlar nedeniyle gıda zehirlenmesine yol açabilir. Salmonella özellikle yaygındır. İşte bu yüzden yumurtalar en iyi pişirilir.

Zayıflama İçin Tavuk Yumurtaları

tavuk yumurtalarının yararı

Diyet sırasında yumurtaları yenebilir ve yemelisiniz, ancak bunu akıllıca yapmaya değer. Besleyici bir yumurta kahvaltısı yapmak ve etkili bir şekilde kilo vermek için uygun beslenme kurallarına uymak yeterlidir.

Böyle bir diyetin yaklaşık beslenmesini düşünün:

  1. kahvaltı: kızarmış yumurta / birkaç haşlanmış yumurta ve şekersiz çay.
  2. öğle yemeği: bir kase çorba, bir parça kepekli ekmek.
  3. ikindi kahvaltısı: Herhangi bir meyve veya bir bardak yoğurt.
  4. akşam yemeği: tavuk eti / et / balık + sebze garnitürü.

Yemek yiyerek haftada 1 kilo kaybedersiniz ve kilo kaybetmezsiniz. Kendinize gereksiz bir şey yapmayın, sonuçtan memnun kalacaksınız.