takım elbise kaç kalori

"Kuru" kelimesi çocukluk döneminden ne anlama geldiğini biliyor musun? Tercümede "üzüm" anlamına gelir.

Doğudan gelen kuru üzüm, uzun zamandır mutfak geleneklerinin bir parçası haline geldi. Uzun ve güvenilir bir şekilde salatalara, ikinci kurslara, içeceklere ve tatlılara yerleşmiştir. Lezzetli ve popüler kuru üzümler de kendi başına.

Üzümlerin yapıldığı olgun üzümlerin rengine bağlı olarak, hafif, kırmızı ve siyah türlere ayrılır.

Siyah kuru üzümün kalorileri

En yararlı olan siyah kuru üzümdür. En yüksek vitamin B4, C ve E içeriğine sahiptir.

Fakat kalori içeriği bakımından başkalarının kuru üzümlerinden önderenkler. Kuru üzümlerin elde edildiği siyah üzüm çeşitleri en tatlısıdır. Yüksek bir glikoz, fruktoz ve sükroz içeriği hem taze hem kurutulmuş meyvelerdeki kalori içeriğindeki artışı etkiler.

Doktorlar ve beslenme uzmanlarının neredeyse herkes için günlük diyetlerde kuru üzüm içerdikleri tavsiye edilir. Çok az kontrendikedir.

Günde bir avuç kuru üzüm gerçek yaratabilirVücut için mucizeler. Bu kuru üzüm, günlük ihtiyaç olan potasyum, magnezyum, B1 ve B2 vitaminlerini karşılamak için yeterlidir. Meyve şekeri, beyin çalışmaları için gereklidir ve kolaylıkla sindirilebilir. Buna ek olarak, siyah takım, eşsiz maddeler içeriyor - en güçlü doğal antioksidanlar olan polifenoller.

Buna ek olarak, siyah kuru üzüm, beyazın aksine, aynı derecede dikkate değer bir bileşen - resveratrol içerir. Ateroskleroz gelişimini önleyen özelliklere sahiptir.

Siyah kuru üzüm kemiklerinde dolaşım sistemimizin kan damarlarının duvarlarının güçlenmesine katkıda bulunan maddeler bulunur.

Kurumuşlar çok faydalıdır ve bu nedenle, günlük diyetinizde dahil olmak üzere sadece takımda kaç kalori olduğunu değil, aynı zamanda vücudunuzun aldığı muazzam faydaları da hatırlayın.