Üzümün faydalı özellikleri

Kishmish kullanan küçük bir üzümtatlı tat ve tohum eksikliği için büyük sevgi. Üzüm kishmish'in kullanışlı özellikleri, aktif maddeleri, vitaminleri, mikro ve makro elementleri içeren zengin kompozisyonunu belirler.

Sultanın faydaları

Kuşmağın üzümleri üç çeşittir: yeşil, kırmızı ve siyah. Tüm çeşitleri, zengin miktarda B ve C vitamini, ayrıca folik asit ve karoten içerir. Bu tatlı meyveler ve mineral maddeler içer - fosfor, kalsiyum, magnezyum ve demir.

Yeşil kishmish çocukların kullanmasına izin verilir,renkli gıdalara alerjiktir. Gebelik kusmağı, basıncın normale döndürülmesi ve şişlikten kurtulma için yararlıdır. Bu üzümlerin kan, böbrek ve karaciğer hastalıklarının yanı sıra karaciğer hastalığı, öksürük, bademcik iltihabı, astımın yardımıyla tedavi edin.

Kışlak ve korunmuş üzümlerin yararlı özelliklerikurutulmuş form. Kurumuşların kolera etkisi vardır, mide bulantısı ve bulantıdan kurtulmaya yardımcı olur. Yararlı kurutulmuş üzüm ve diş ve diş eti hastalıkları, tk. içerdiği oleanolik asit çürük ve periodontit gelişimini engeller.

Stres, sinir bozulmaları veKalbin bazı hastalıkları kuru üzüm kishmish, tk infüzyonu yardımcı olur. Çok miktarda potasyum içerir. Hipertansiyon ve vegeto-vasküler distoni için kuru üzümler gösteriliyor.

Üzüm çekirdekleri kishmish kullanımına ilişkin kısıtlamalariçinde yüksek bir şeker içeriğinden kaynaklanır. Kishmish şeker hastalığı ve obezite olan insanlar için yasaktır. Midye hastalıklarında üzüm fermantasyona neden olabilir, bu nedenle dikkatli kullanın.

Kýrmýzý ve siyah fýstýk için ne yararlýdýr?

Kırmızı ve siyah çeşitlerin faydalı özellikleribazı hastalıkları olan üzüm sultanı, yeşilden daha belirgindir. Üzümlerin koyu rengi, kan pıhtı oluşumunu önleyen flavonol quvertisin, anti-ödem, antihistaminik, anti-inflamatuar, spazmolitik, antitümör ve antioksidan etkiye sahiptir. Kara kiş fıstığı, kanser için, ayrıca ateroskleroz ve damar ve eklem hastalıkları için de yararlıdır.