sultanın üzümlerinin kalorik değeri

Üzümlerin geçmişi uzaktan giderantik. Kültürel üzümlerin meyvelerinden ilk söz Babil ve Eski Mısır zamanlarını ifade eder. İnsanlar, üzüm meyvelerinin muhteşem tatlı tadını ve onlardan elde edilen harika içkiyi uzun zamandır takdir ettiler. Daha parlak, o büyük tatlı yapmak için çilek - Yüzyıllar boyunca insanlar üzüm geliştirmeye çalıştılar. Biz mağazalarda bugün gördüğümüz sonuç - hatta en zorlu gurme böyle bir bolluk renk, şekil, tat, tatlılık derecesi vb bakımından farklılık üzüm çeşitlerinin büyük bir sayı tüm istek ve ihtiyaçlarını karşılayacak sadece çeşitli bulmak mümkün olacak ..

İstatistiklere göre, dünyanın en popüler üzümleriSultana. Diğer çeşitleri ile karşılaştırıldığında, onun meyveleri kadar büyük değil, ama çok tatlı. Kuş makinesinin başlıca farkı, neredeyse görünmez olması için, kemiksiz olduğu kadar küçük olmasıdır.

Üzüm çekirdeklerinin kalorili içeriği

Üzümlerin kalorili içeriği aralıkları 4375 kcal. Bu rakam çilek tatlılık bağlıdır. Ve Kishmish fruktoz ve sükroz içeriğine üzüm diğer tipler, önemli ölçüde daha yüksek, daha elde edilmiş ve kalori üzüm çünkü: olgun meyveler 95 kcal başına 100 g.

Sadece miktarı takip etmeye başlayanlarkalori ve besin maddeleri menüsünde, hafifçe ve karanlık bir kishmish arasında fark olup olmadığını merak ediyor. Yeşil üzüm üzümünün kalorik içeriği, koyu renkli adamının kalorik içeriğinden ayırt edilemez.

Aralarındaki fark, her şeyden önce,faydalı maddeler miktarı. Yani koyu bira daha konuyu-of yaşlanma sürecini yavaşlatmak antioksidanlar içerirler. Buna ek olarak, koyu üzüm genel ve özellikle üzüm olarak, daha vücudun hematopoietik fonksiyonu güçlendirmektedirler. Karanlık mayonez, her çeşit üzüm arasında maksimum vitamin sayısını içerir. Bu nedenle, sadece lezzetli çilek yemek değil, aynı zamanda vitamin ile vücudun doymuş istiyorsanız, güvenle siyah sultana seçin. Ancak alerjik reaksiyonlara eğilimli olanlar, beyaz suları tercih etmek için daha iyidir: herhangi bir yeşil meyve, zaman zaman alerjilere neden olur.

Hem beyaz hem de siyah üzüm taze renktedir.formunda, bu çeşitlerin üzümlerinden çok daha düşük bir kalorilik içeriği vardır. Aslında üzüm kuruturken asıl olarak sıvı kaybederken, meyvelerdeki besinler neredeyse tamamen kalır. Kuru üzümlerin besleyici ve faydalı maddelerinden oluşan bir konsantre olduğu ortaya çıkıyor.

Meyve şekeri içeriğininve dondaki glikoz kurutulmuş meyveler arasında bir rekor olacak. Bu nedenle şeker hastalığı olan kişilerin diyetlerine böyle kuru üzümleri koymayın. Kishmish'i ve kimliklerini sıkı takip edenlere dokunmayın.

ekşi kalorim

Ancak üzüm meyveleri kalp kasını güçlendiren maddeler içerdiğinden, kardiyovasküler sistem ile sorun yaşayanların kishmish'i daima sabit bir diyetle beslenmesi gerekir.</ P>

Beyaz ve siyah kishmish lezzetli ve kullanışlı tek başınaŞu anda. Ama en tanıdık tabak, kolayca yeni bir tuzlu tat elde edebilirsiniz, pişirme esnasında eklemeden. Buna ek olarak, güzel, orta boy çilek, yeşil ve koyu mavi renk mükemmel bitmiş salata, tatlı veya kokteyl süslemeleri RAISINS.

Kishmish en kalorili olmayan meyvedir, ancakçok kullanışlı. Makarnalık olarak üzümünüzü makul miktarlarda dahil etmek, diyet çeşitlendirmek, vücuda çok sayıda besleyici ve yararlı madde vermek ve tadın tadını çıkarmaktır.