bir yumurtanın enerji değeri

Birçok kişi tavuk yumurtası ile güne başlamak ister.bir formda ya da başka bir biçimde, ancak diyet yapan ya da bir figür izleyen kızlar, genellikle, bir yumurta enerjisinin vücuda getirdiği faydalarla orantılı olup olmadığını merak ediyorlar.

Tavuk yumurtasının enerji değeri

Dünyanın dört bir yanındaki diyetisyenler tavuk yumurtalarını en iyi olarak düşünüyorlar.gün başlangıcı, süt ürünlerinden sonra vücut ve kalorimetrik yararların oranı açısından ikinci sırada yer alıyor. Vücut için gerekli olan her şeyi içerirler: proteinler, yağlar, mineral tuzlar, vitaminler ve çok daha fazlası. Yumurtaların besin değeri aşağıdaki gibidir: 10 g yağ, 1.2 g karbonhidrat ve 12.5 g protein, tavuk yumurtalarının kalorili içeriği 149 kcal'dır. Haşlanmış yumurta enerji değeri biraz yüksek - 155 kcal. En fazla fayda elde etmek için, haşlanmış yumurtanın kaynatılması en iyisidir. Yağda kızartıldığı için yumurtaları yemeye daha az tercih edilir ve bu nedenle daha fazla kalori.

Aktif olarak sporla uğraşanlar için,Sadece protein yemenizi öneririz. Tamamıyla kas yapısı için gerekli olan maddeler ve proteinlerden oluşur, ayrıca karbonhidrat ve yağlardan yoksundur. Yumurta beyazının saf halindeki enerji değeri sadece 44 kcal'dır. Şüphesiz pek çok faydalı madde yoktur, ancak diyet çeşitlendirmek için yumurta akı harika. Bundan da sebze, yumurta ve peynir ile bir omlet hazırlayabilir, aynı zamanda en az yağ ilave etmek gerekir.

Ayrıca, böyle bir çeviriciden de söz etmeye değer.Ürünün popülerliği bıldırcın yumurta gibidir. Kalori içeriği tavuktan daha yüksektir ve 168 kcal'dır. Bu kadar küçük boyutlara rağmen, günde bir kez yemiş bıldırcın yumurtası, insan vücudundaki gerekli tüm besin maddelerini telafi edebilir. Buna ek olarak, bıldırcın yumurtaları salmonelloza tavuk yumurtalarına göre daha az duyarlıdır.