kızarmış kalorili tavuk

Tavuk eti - içinde en çok kullanılan et türüdür.birçok ülke. Bu, bu ürünün kullanılabilirliği ve vücudumuza sağladığı faydadan kaynaklanmaktadır. İçindeki yağ ve karbonhidrat içeriği çok düşük olduğu için tavuk eti aslında saf proteindir.

Kısaca tavuk etinin besin değeri hakkında. Yukarıda belirtildiği gibi, tavuktaki yağ ve karbonhidrat içeriği sırasıyla 100g başına 13,65 g ve 0,63 g, protein 31,40 g içerir Enerji değeri 100 g için 158 kcal civarındadır.

Kızarmış tavuk

Tavuk etini farklı şekillerde hazırlayın. Kızartmanın bir yolu. Kızarmış tavuğun kalorili içeriği nedir? 100 g'da 230 kcal'dır, bu nispeten küçüktür. Örneğin, kızarmış domuz etinde 100 g başına 315 kcal.

Izgara tavuk

Tavuk, ızgarada pişirilir, sıklıklabiz dükkandan alıyoruz. Hızlı, kullanışlı ve lezzetli. Evde bu yemeği hazırlamak zor değildir ve ızgaranız varsa epey zaman harcayacaktır. Hakim görüşe rağmen, ızgara tavuğun kalorili içeriği nispeten düşüktür - 100 kilo başına 210 kilokalori. Karşılaştırma için, haşlanmış tavuğun kalorili içeriği 200 kilokaladır. Ancak, çıtır, altın bir kabuğun ne yazık ki, yemek yememek daha iyi olduğunu hatırlamaya değer. Kolestrol ve kanserojenler içerir. Ancak bu tavuk eti, özellikle de evde pişirilirse, diyet ürünleriyle ilişkilendirilebilir.

Tavuklu kebap

Tavuk şişlerinin kalorifik içeriği yalnızcaHer 100 g için 118 kcal Ne şaşırtıcı değildir, tüm shish kebabı göğüsten hazırlandıktan sonra, en diyet eti önceden marine edilip pişirme sürecinde kullanmazken ne sebze ne de hayvansal yağlar. Bu çanak, diyet yapmak zorunda kalan insanlar için sadece bir kurtuluş.