Tavuk kıyılmış kalori

Tavuk kıyılmış et popüler bir üründür.hangi sadece lezzetli ama aynı zamanda diyet yemekleri büyük bir miktar yaratabilir. Tavukun kalorili içeriği nispeten düşüktür ve 100 gram ürün başına 143 kcal'dır. Kıyılmış etten elde edilen kalorilerin miktarı hazırlama yöntemine bağlıdır. Tavuk kıyılmış etin kalorili içeriği 210 kcal iken, örneğin buğulaması için tavuğun kalorifik değeri 189 kcal'dır. Topraksız tavuk kıyılmışının kalorili içeriği 100 gram ürün başına ortalama 210 kcal'dır ve ekmek ile 250'ye ulaşır.

Bu üründen köfte, buhar ve kızarmış kaşar peyniri, köfte, et ruloları, güveç, beyaz, pelmeni, lahana ruloları, turta ve diğer pek çok yemek hazırlamak mümkündür.

Tavuk forumu nasıl seçilir?

Tavuk kıymayı tavuk etiMekanik kemirgenmeden sonra. Kıyılmış et, sakatat, kıkırdak ve kemik içermemelidir. Tavuk seçerken öncelikle görünüşüne dikkat etmeniz gerekiyor. Kaliteli ürün hassas bir pembe renge sahiptir. Dolgunun kenarları biraz kararma varsa, o zaman zaten bayattır. Sadece soğutulmuş tavuk forcemeat. Bu formda yararlı özelliklerini korur. Dondurulmuş yarı mamul almaya hala ihtiyaç duyuluyorsa, serin bir yerde, örneğin buzdolabında yavaş yavaş çözülmelidir.

Tavuk Dolması Faydaları

Tavuk etinin değeri büyüktür.Sindirilebilir proteinlerin içeriği, dolayısıyla bu ürünü kullanan yemekler, yaşlılar, çocuklar ve gastrointestinal hastalıkları olan insanlar tarafından kullanılması önerilir. Kaliteli tavuk kıyma tavuk eti bulunan hemen hemen tüm vitamin ve elementleri içerir. Aşağıdaki eser elementleri içerir: magnezyum, sodyum, potasyum, fosfor ve demir. Tavuk kıymayı B, K, E ve PP vitaminleri içerir.